Niedziela, 15 grudnia 2019. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

WAKACJI CZAS, TAK WIELE PRZYGÓD CZEKA NAS

2018-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-28 12:18:44)
Uczniowie czekali na ostatni dzwonek w tym roku szkolnym.

Uczniowie czekali na ostatni dzwonek w tym roku szkolnym.

Podziel się:

Tą oto piosenką pożegnali szkołę uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raczynach. Uczniowie z rodzicami dziękowali nie tylko nauczycielom.

Kilka minut po godzinie 9:00 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Raczynach, wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi oczekiwali w szkolnym holu ostatniego dzwonka.
Na początku wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor placówki Beata Słomczewska, która podziękowała za liczne przybycie.
Następnie głos oddała młodzieży, która nie mogła się doczekać, aby zaprezentować swój specjalnie przygotowany program artystyczny. Występ przeplatany był pięknymi wakacyjnymi piosenkami.
Kolejnym punktem imprezy było uroczyste rozdanie świadectw oraz nagród uczniom, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Martyna Kąkolewska (5,72). Nagrody otrzymały również dziewczynki, które pomagały w szkolnym sklepiku, a także Michał Szeluga, który ani razu nie opuścił zajęć lekcyjnych.
Następnie społeczność szkolna podziękowała firmie Cargill, która wyremontowała bibliotekę oraz sale sportową w placówce.
- W imieniu rodziców i dzieci, bo głównie to one z tego korzystają, chciałabym serdecznie podziękować - rozpoczęła dyrektor Beata Słomczewska. -Nie ukrywam, że liczymy na dalszą współpracę, bo jest jeszcze kilka rzeczy do wyremontowania – z uśmiechem na twarzy dodała dyrektor.
Podziękowania trafiły również do sołtysa wsi oraz Anny Gałki, dzięki której firma Cargill przeprowadziła remont placówki.
- Pierwsza nasza wizyta była wielkim zaskoczeniem, że chcemy wyremontować waszą szkołę tak za darmo, tak bezinteresownie. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności, na terenie których prowadzimy współpracę z przedsiębiorcami - tłumaczył Marcin Geszczyński przedstawiciel firmy Cargill. - Aby wyremontować szkołę nasi pracownicy przyjeżdżali z różnych rejonów kraju, po godzinach pracy, nie mając za to płacone. Firma zapewnia materiały, a my wykonujemy resztę - dodał. Był bardzo wdzięczny mieszkańcom Raczyn za ich zaangażowanie i donoszenie kanapek i kawy podczas ich pracy.
Na koniec uczniowie z pięknymi wiązankami i drobnymi upominkami udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas, aby kameralnie zakończyć ten rok szkolny!

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB