Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

NIEDZIELA Z 15 ORKIESTRAMI DĘTYMI

2018-06-29 09:57:38 (ost. akt: 2018-07-10 13:51:00)

Podziel się:

II Regionalny Festiwal Strażackich i Amatorskich Orkiestr Dętych- "Żuromińskie Granie 2018" za nami. Jury przyznało pierwsze miejsce Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. Podczas imprezy wręczyliśmy również nagrody najpopularniejszym OSP.

Muzycy z całej Polski wzięli udział w drugiej edycji Festiwalu Strażackich i Amatorskich Orkiestr Dętych. W ubiegłą niedzielę na scenie w żuromińskim parku wystąpiło 15 orkiestr: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Postomino, Orkiestra Dęta OSP w Zawidzu, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „FURIOSO”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Łukomiu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lubowidza, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Kurzętniku, Orkiestra Dęta FOXODEON Gminy Gostynin, Żuromińska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej, Orkiestra Dęta gminy Kuczbork przy OSP Zielona, Gminna Orkiestra Dęta w Górze Św. Małgorzaty, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lutocina, Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Lidzbarku.
Zespoły były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Lipińska, Adam Witkowski, Kamil Karaszewski. Pierwsze miejsce zostało przyznane Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, drugie zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Kurzętniku. Na podium znalazła się jeszcze Gminna Orkiestra Dęta w Starej Białej.
Nagrodę specjalną Prezesa OSP Żuromin dh. Włodzimierza Wiśniewskiego otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej.
Ponadto jury wyróżniło również dwóch kapelmistrzów za ekspresyjność i wspaniałe prowadzenie orkiestr. Byli to kapelmistrzowie z Wieczfni Kościelnej i Lidzbarka.
Podczas festiwalu zostały również wręczone nagrody laureatom plebiscytu na "Najpopularniejszą Jednostkę OSP Powiatu Żuromińskiego" organizowanego przez redakcję "Kuriera Żuromińskiego".
Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła OSP Kuczbork, drugie OSP Zieluń, trzecie OSP Kliczewo Duże. Przedstawiciele jednostek otrzymali statuetki, dyplomy oraz bony na zakupy w "PSB Mrówka"- Żuromin o łącznej wartości 1000 złotych. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe oraz Żuromińskie Centrum Handlowe.
Festiwal można śmiało uznać za udany. Wpisał się on już na stałe do obowiązkowych wydarzeń w naszym mieście. Prezes OSP Żuromin, a zarazem główny koordynator festiwalu Włodzimierz Wiśniewski oficjalnie zapowiedział kolejną edycję w przyszłym roku. Na którą również serdecznie zapraszamy.

KC

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pisowiec z PSL #2534653 | 37.248.*.* 11 lip 2018 20:05

  Rok temu pod patronatem Jarosława K. a w tym roku Adama S. Godności...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Piękna #2534031 | 94.254.*.* 10 lip 2018 22:03

   Piękna polityka PSL-u. Kto śmiał tak zepsuć wspaniałą imprezę napisem na tym banerze? Jak zobaczyłam to mnie wzięło na torsje i wróciłam do domu. Szkoda że przez polityke n ie posłuchałam muzyki. PSL potrafi dla stanowisk zrobić wszystko. Wyborcy już tego mają dość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Szkoda #2533522 | 5.172.*.* 10 lip 2018 11:02

    wielka szkoda że jury podjęło werdykt podyktowany przez pana organizatora Wieść się rozeszła i większość nie chce tu przyjechać

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)