Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

KU PRZESTRODZE !

2018-07-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 08:18:07)

Podziel się:

Oszuści podszywają się pod przedstawicieli marketów Biedronka. Oferują chemię w atrakcyjnych cenach. Proszą o dane osobowe do wysyłki oraz numer karty.

Markety oferują różnego rodzaju promocje i programy lojalnościowe dla swoich klientów. Skorzystać próbują na tym oszuści, którzy podszywają się pod przedstawicieli sieci. Ostatnio chcieli naciągnąć mławian. 26 czerwca do jednej z mławskich firm - na numer stacjonarny - zadzwoniła osoba podająca się za przedstawiciela Biedronki. Zaprezentowała pozornie atrakcyjną ofertę.
-Usłyszałam, że mój paragon z ostatnich zakupów został wylosowany i mam do odebrania trzy płyny do prania Persil o łącznej pojemności 13,50 litra, do tego kapsułki Perlux plus płyn do prania tkanin delikatnych z lanoliną. Wartość zestawu to około 260 zł, a koszty przesyłki pokrywa market. Chcieli za to niecałe 40 zł (!). Poprosiłam, aby zadzwonili po godzinie 15, gdyż w tej chwili nie miałam czasu na takie sprawy - opowiada pani Joanna, pracująca w jednej z mławskich firm.
Coś jednak zaniepokoiło kobietę podczas tej rozmowy.
-Postanowiła oddzwonić na numer, który mi się wyświetlił, jednak szybko się rozłączyłam. Okazało się, że koszt połączenia to 3 złote za minutę - opowiada dalej.
Wybrany numer sprawdziła w Internecie. Okazało się, że internauci, którzy mieli podobne doświadczenia ostrzegają innych przed naciągaczami dzwoniącymi spod numeru telefonu: 833 455 825.
-Ludzie podawali im dane osobowe, adres do wysyłki, numer telefonu oraz numer karty...kredytowej. Oszuści pobierają pienią z konta, jednak towaru nie przesyłają. Niepokojące jest również to, że prawdopodobnie sprzedają też nasze dane osobowe - dodaje mławianka.
Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A (właściciel Biedronki) twierdzą, że ich firma nie prowadzi takiej akcji i sprawę będą wyjaśniać.
-Stanowczo podkreślamy, że akcja ta nie została zorganizowana przez naszą sieć, ani na nasze zlecenie. Aktualnie jest ona przedmiotem analiz naszego działu prawnego. Biedronka publikuje informacje na temat prowadzonych konkursów na stronie internetowej www.biedronka.pl, na jedynym oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook, a także w folderach marketingowych dostępnych w naszych sklepach. Na naszej stronie internetowej, na profilu na portalu FB oraz w sklepach na bieżąco zamieszczamy ostrzeżenia dotyczące fałszywych konkursów. Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z serwisów internetowych, albo z konkursów, zwłaszcza jeżeli oczekują od użytkownika podania danych osobowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości informacje o realizowanych przez sieć Biedronka działaniach, klienci zweryfikować mogą poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (email: bok@biedronka.eu oraz pod numerem telefonu: 800 080 010 lub 22 205 33 00), do czego zachęcamy - informuje Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.
Co zrobić, jeśli dokonaliśmy zapłaty? Warto skontaktować się bankiem i spróbować cofnąć transakcję. Nie dajmy się naciągnąć

Iwona Łazowa
Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB