Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

OTWARCIE PLAŻY W BRUDNICACH

2018-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-05 14:35:46)

Podziel się:

Pilotażowy projekt kąpieliska w Brudnicach właśnie się rozpoczął. Chodź nie było łatwo, żuromiński magistrat podołał wszystkim wymaganiom otrzymanym z Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do szczęścia brakuje tylko pogody.

Temat kąpieliska już od dawna był poruszany przez żuromiński samorząd. Dużo się o tym mówiło, jednak bez większych rezultatów. Burmistrz Aneta Goliat w połowie kwietnia rozpoczęła rozmowy z pracownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego w Działdowie z siedzibą w Lidzbarku.
Okazało się, że aby otworzyć kąpielisko w Brudnicach trzeba spełnić wiele kryteriów. Jednym z ważniejszych punktów było oddanie próbki wody z Wkry do analizy. Jej jakość nie budzi zastrzeżeń. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żurominie nie znalazła żadnych niepokojących składników w wodzie.
Dzięki temu żuromiński magistrat rozpoczął wstępne prace nad uruchomieniem pilotażowego projektu plaży w Brudnicach. Urzędnicy chcieli, aby w tym roku przez okres wakacyjny (w weekendy) nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali wyszkoleni ratownicy.
Do tej pory magistrat zainwestował w kąpielisko 12 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone między innymi na zakup specjalistycznej apteczki, bojek odgradzających, a także przebieralni, czy budki dla ratowników.
W sobotę 30 czerwca, chwilę przed 10:00 na plaży w Brudnicach odbyło się jej uroczyste otwarcie. Pomimo wiatru i zachmurzonego nieba mieszkańcy z uśmiechami na twarzach przyszli zobaczyć odnowiony teren.
Burmistrz Aneta Goliat podziękowała pracownikom kompleksu sportowego "Orlik" za trud, jaki włożyli w przygotowanie plaży. Życzyła również spokojnej pracy ratownikom, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców w każdy weekend wakacji od godziny 10:00 do 18:00. W pozostałe dni każdy będzie korzystał z akwenu wodnego na własną odpowiedzialność. Obsługa wyspecjalizowanej kadry będzie kosztowała urząd 7,5 tysiąca złotych (za cały sezon).
Główną atrakcją podczas otwarcia kąpieliska w Brudnicach była możliwość przepłynięcia się kajakiem z Brudnic do Poniatowa. Niesprzyjająca aura nie wystraszyła śmiałków. Tego dnia atrakcja była darmowa. Dodatkowym atutem plaży jest przygotowane boisko do gry w piłkę plażową. Warto również wspomnieć, iż plaża w Brudnicach jest monitorowana.
-Chcielibyśmy żeby było bezpiecznie, bo wiemy, że miejsce te jest oblegane przez mieszkańców nie tylko naszej gminy-powiedziała podczas rozmowy z "Kurierem" Aneta Goliat. Burmistrz zapewniała także, że będzie robić wszystko, aby od przyszłego sezonu, ratownicy strzegli kąpieliska przez cały tydzień.
Samorząd złożył również wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki, jakie można uzyskać to prawie pół miliona złotych. Planowana jest budowa schodów z funkcją amfiteatru oraz pomostu. Ocenę wniosku poznamy jesienią.

Paula BorkowskaKomentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kap łan #2532681 | 94.254.*.* 8 lip 2018 11:02

  Czy to ten ratownik rybę utopił?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fakt #2532241 | 94.254.*.* 7 lip 2018 07:50

  Wspaniała inicjatywa pozostanie na długie lata oby nie skończyło się jak na Łazach. Jedyna strata to minione lata. No cóż w roku wyborczym i cuda się zdarzają . Poprośmy kapłana o modlitwę za pogodę i wszystko będzie cudownie. Kapłanie bież się za robotę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kap łan #2531770 | 94.254.*.* 6 lip 2018 10:45

   Nie widzę konkurencji,nie była kropiona plaża więc o nieszczęście łatwo. Żałujecie parę groszy dla mnie? albo dla kapelana z Lutocina? on chlewnie kropi za "Bóg" zapłać.Jak żyć w tym kraju, odwracacie się tyłkiem do wiary i wiernych? nik nie powinien tej plaży odwiedzić, kto jest wierzący. Pozdrawiam władzę, jak nie dostanę zaproszenia to wieczorem w niedzielę będę kropił, już czas, już czas.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. .... #2531760 | 94.254.*.* 6 lip 2018 10:37

    Bravo WY

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ... #2531306 | 79.188.*.* 5 lip 2018 15:12

    To chyba jakiś sztuczny tłum :) Jakas propaganda :) troche działaczy WKRY i zawodników :) troche działaczy WZU z Pania Kubkowską na czele :) ...Ale przesłanie poszło :) Powodzenia jesienią :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)