Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

TRWA WYMIANA TRYBUN

2018-07-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-09 14:35:04)
Po starych trybunach zostało tylko wspomnienie.

Po starych trybunach zostało tylko wspomnienie.

Podziel się:

Żuromiński stadion już od dawna prosił się o remont. Dzięki awansowi do IV ligi przy Żeromskiego, zmienia się nie tylko siedziska, a całe trybuny.

Nie tak dawno Wkra Żuromin awansowała do IV ligi. To właśnie wtedy żuromiński magistrat stanął przed nie lada wyzwaniem. Trybuny, które do tej pory znajdowały się na stadionie przy Żeromskiego nie były zgodne z wymaganiami w tejże ligi.
-W związku z tym, że Wkra awansowała do IV ligi, konieczny był remont całych trybun - mówi wiceburmistrz Michał Bodenszac.
40 tysięcy z budżetu obywatelskiego na wymianę siedzisk okazało się niewystarczające. Dlatego też Urząd Gminy i Miasta w Żurominie dołożył do inwestycji 70 tysięcy na pełną modernizację trybun.
Kolejnym krokiem, jaki poczynił magistrat było zabezpieczenie 30 tysięcy złotych w budżecie na dalsze prace. Na tę chwilę wykorzystano już ponad 18 tysięcy. Spożytkowano je na demontaż dotychczasowych ławek, które miały już swoje lata i wiele przeszły.
Obecnie po starych trybunach zostało tylko wspomnienie. Teraz czas na ogłoszenie przetargu, który wyłoni wykonawcę nowych trybun. Prace na obiekcie sportowym muszą zakończyć się do końca lipca. Stadion przed rozpoczęciem rozgrywek musi przejść pozytywną ocenę Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Paula Borkowska

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kibic. #2542446 | 94.254.*.* 24 lip 2018 10:56

  Byłem dzisiaj z rana pobiegać na stadionie. faktycznie wygląd zmienił się nie do poznania. Piękna murawa stadionu ze zraszaczami z Budżetu Obywatelskiego Bramki kupione UGiM Żuromin przez ,,WKRĘ ŻUROMIN" no i wreszcie coś pięknego czyli nowe trybuny. Pokryte z częściowo z Budżetu Obywatelskiego. Ładne nowe foteliki wygodne w barwach zielono czerwonych ,,WKRY" Pierwszy mecz mam nadzieję spowoduje że trybuny będą zapełnione do ostatniego miejsca. To już niebawem bo 11 sierpnia. Zapraszam wszystkich na inauguracje sezonu IV LIGI w Żurominie będzie to początek nowej historii naszego klubu na pięknym obiekcie. Jestem dumny że tak dobra drużyna gra na tak pięknym obiekcie. Do zobaczenia 11 sierpnia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #2537457 | 94.254.*.* 16 lip 2018 17:52

  kto zgadnie, kiedy pobudowano w Żurominie stadion od podstaw. Czy organizatorzy jubileuszu wkry mają chociażby trochę oleju jak przygotować taki jubileusz, kiedy się znależli wśród ludzi żyjących, którzy swoją wiedzą i chęciami ten obiekt zbudowali. Ci ludzie funkcjonują w żuromińskim środowisku. a pseudo organizatorzy mogliby jeszcze dziś coś się od nich nauczyć. Zywa historia winna być przedmiotem zainterewsowania żuromińskiej tzw grupy historycznej

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. strefa #2536852 | 178.42.*.* 15 lip 2018 14:42

  Kończy się era specjalnych stref ekonomicznych. Cała Polska będzie jedną wielką strefą ekonomiczną. Taki plan rok temu ogłosił Mateusz Morawiecki, a prezydent Andrzej Duda właśnie w czerwcu 2018 podpisał ustawę o wspieraniu nowych inwestycji z 10 maja 2018 roku w całej Polsce. - To nie jest drobna korekta, to prawdziwy prorozwojowy przełom - zapewniał wielokrotnie Morawiecki. Co się zmienia? Zachęty podatkowe, do tej pory zarezerwowane dla firm tworzących miejsca pracy w specjalnych strefach ekonomicznych, będą dostępne na terenie całego kraju. Jak jest teraz? Strefy ekonomiczne zajmują 25 tys. hektarów. To zaledwie 0,08 proc. kraju. Teraz ulgi będą dostępne dla każdego miejsca, bez znaczenia na wielkość gminy. Ciekawe co nasi włodarze poczną z żuromińską 4,8ha strefą. Komu zostaną sprzedane grunty w które miasto zainwestowało setki tysięcy złotych? Skoro teraz wg nowej ustawy strefę może mieć każdy samorząd. Wystarczy tylko znaleźć inwestora.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do Sportowiec #2533374 | 94.254.*.* 10 lip 2018 07:24

  U nas pieniądze poszły na strefe ekonomiczną. Wiesz jaka to kasa utworzyć 300 miejsc produkcyjnych które wyrabiaja PKB? Utworzyc miejsca pracy w budżetówce to żaden problem zatrudnia się citów i pociotówkolegów kolezanki znajomych z okolicznych gmin i powiatów. Za kilka miesięcy znów będziesz słyszał stek kłamliwych obietnic od kandydatów na Burmistrza. Tak wogóle to jestem ciekaw co ci ludzie teraz nawymyślają nowego?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Sportowiec #2533345 | 178.42.*.* 9 lip 2018 23:55

   W Sierpcu nowy stadion za 8 mln zł, Brodnica nowy stadion + kasa z Ministerstwa, Nowe Miasto Lubawskie nowy stadion w Lidzbarku nowy stadion za prawie 5 mln a w Żurominie jak zwykle trybuny za 70 tysi.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)