Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

MATURY NIE ZDAŁO 74 UCZNIÓW

2018-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-17 11:06:46)
Do egzaminów poprawkowych w sierpniu przystąpi 46 abiturientów

Do egzaminów poprawkowych w sierpniu przystąpi 46 abiturientów

Podziel się:

Tegoroczni maturzyści poznali wyniki egzaminów dojrzałości. Uczniowie żuromińskiego Liceum Ogólnokształcącego zdali maturę w komplecie. Najgorzej poszło abiturientom z ZSP w Zielonej. Sporą część czeka poprawka w sierpniu.

W maju, w całym kraju do matury przystąpiło 247 840 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Część obowiązkowa egzaminów składała się matury ustnej z języka polskiego i wybranego języka nowożytnego, a także pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
W nocy z 2 na 3 lipca abiturienci poznali wyniki matur. Z informacji opublikowanych na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, iż egzamin dojrzałości zdało 197 416 osób w całym kraju. Tych, którzy mają szanse na poprawienie swojego wyniku jest 36 715 osób. Niestety, matury nie zdało 13 709 absolwentów szkół średnich. A jak poszło maturzystom z powiatu żuromińskiego?
Najlepszymi wynikami może poszczycić się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Do tegorocznych egzaminów przystąpiło tu 88 uczniów z czego... zdali wszyscy. Dyrektor placówki Wojciech Gralewski poinformował nas, że w jego szkole padło aż 19 stuprocentowych wyników – w tym 16 z matematyki.
Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Do egzaminów maturalnych zasiadło 43 abiturientów. Pozytywny wynik uzyskało 30 uczniów. Dziewięć osób może poprawić maturę w sierpniu. Zdecydowana większość, bo aż 8 uczniów będzie poprawiało matematykę, zaś jedna – język polski. Wśród tych osób znajduje się piątka, która miała dużego pecha. Od zdanego egzaminu dzielił ich zaledwie 1 punkt... Zdawalność w bieżuńskim liceum wyniosła 70%.
Przejdźmy teraz do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie. Egzamin dojrzałości pisało 66 osób, z czego 35 otrzymało wynik pozytywny. 25 maturzystów będzie mogło przystąpić do sesji poprawkowej. Tu również najgorzej było z matematyką. Aż 19 osób będzie poprawiało ten przedmiot w sierpniu. Jednak odnosząc się do zeszłorocznych wyników placówka odnotowała wzrost o 2%. Zdawalność w poszczególnych klasach wyglądała następująco: technik-informatyk: 84% (4 osoby z możliwością poprawy), technik-handlowiec: 14,29% (19 osób z możliwością poprawy), technik pojazdów samochodowych: 66,67% (bez możliwości poprawy) i technik mechatronik: 80% (2 osoby z możliwością poprawy). Wynik całkowity szkoły to 53%.
Najgorzej z maturami poradzili sobie uczniowie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. W placówce maturę pisało 50 abiturientów, z czego zdało ją zaledwie 20... 12 osób ma szanse poprawić swój wynik w sierpniu. Wśród tegorocznych maturzystów są osoby, którym matura poszła znakomicie. Jeden z uczniów zdał egzamin z podstawowego języka angielskiego na 94%! A oto jak wyglądały wyniki w poszczególnych klasach: technik ekonomista: 80%, technik weterynarii: 64%, technik architektury krajobrazu: 17,65%, natomiast w klasie rolniczej egzaminu nikt nie zdał... Całkowita zdawalność szkoły do zaledwie 40%.
Co tu dużo mówić. Tegoroczny egzamin dojrzałości przyniósł wiele rozczarowań. Na pewno nie wszyscy spodziewali się takich wyników. Warto wspomnieć, że wyniki, które podajemy mogą ulec zmianie po sesji poprawkowej w sierpniu. Za wszystkich poprawkowiczów trzymamy kciuki!

Paula BorkowskaKomentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gdzie jesteśmy? #2541903 | 83.28.*.* 23 lip 2018 13:52

  można sobie odpowiedzieć na podstawie tabel: http://bip.oke.waw.pl/publikacje/podglad .php?id_publikacji=375

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyborca #2539288 | 46.171.*.* 19 lip 2018 09:21

  szkoda dyrektora uczniom nie podpowiedział i Go wyjeb****

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jacek #2538105 | 37.7.*.* 17 lip 2018 16:06

  Ja bym nie zwalał na szkołę, tą czy inną. Niech każdy "maturzysta" sprawdzi tylko swoją frekwencję przez lata jego tzw. "nauki". Potem dopiero zwala na szkołę. Intelektualne "kołki" nie powinny pchać się do techników

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Byly uczen ZSP ZUROMIN #2534530 | 83.28.*.* 11 lip 2018 15:51

  Kiedy technikum w zurominie zostanie zamkniete? To sa 4 lata zabrane z zycia. W technikum nie nauczylem sie NIC. Gdyby nie wiedza wyniesiona z gimnazjum nie mialbym nawet podstaw zeby mature uczciwie zdac. Z roku na rok cofalem sie w rozwoju jesli chodzi o nauke. Brak warunkow do nauki przez samych uczniow jak i glownie nauczycieli ktorzy po prostu NIC nie ucza a jak juz sie zabiora za cos to jest to max dyktowanie z podrecznika. Zdawalnosc technik-handlowiec 15%. Nie dziwi mnie to. TH zawsze bylo traktowane jak swiete krowy, 95% dziewczyn w klasie i nauczycielki traktowaly je jak swoje corki, wysokie oceny za nic. Co roku ktoras z TH musiala miec stypendium za oceny bo przeciez panie nauczycielki je lubily wiec dobre oceny stawialy. Moglbym tu napisac jeszcze duzo wiecej ale po prostu brak mi slow. Licze, ze w koncu zamkna ta przechowalnie mlodziezy z nauczycielami ktorzy wiecznie sie czuja jakby byli na urlopie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)