Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

PONAD 7,5 TYSIĄCA DLA OSKARA

2018-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 14:24:33)

Podziel się:

Podczas Dni Żuromina prowadzona była zbiórka pieniędzy dla 10-letniego Oskara. Dzięki mieszkańcom na konto fundacji "Serce Dziecka", która wspiera chłopca wpłynęło ponad 7,5 tysiąca złotych. To dopiero początek walki o drogi lek.

O historii 10-letniego Oskara pisaliśmy już na łamach "Kuriera". Chłopiec choruje od 8 miesiąca życia. Zdiagnozowano u niego zespół Wiskotta-Aldricha, to rzadka dziedziczna choroba, którą cechuje osłabienie pracy układu odpornościowego. Do skutecznej walki z chorobą potrzebny był przeszczep szpiku kostnego. Oskar przeszedł zabieg w 2010 roku. Leczenie przyniosło oczekiwane efekty. Niestety po pięciu latach od przeszczepu chłopiec zaczął zmagać się z kolejnym schorzeniem - zaczął szybciej się męczyć. Nie chciał wychodzić na dwór, był osłabiony. Rodzice pojechali z Oskarem do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zdiagnozowano u chłopca nadciśnienie płucne. Szansą dla Oskara jest zastosowanie terapii nowym, nierefundowanym lekiem. Selexipag jest podawany w tabletkach, miesięczna kuracja kosztuje około 15 tysięcy złotych. Żeby leczenie mogło przynieść oczekiwany efekt musi potrwać minimum rok. Rodzina i przyjaciele Oskara starają się zebrać niezbędne środki.
Pierwszą akcją, podczas której mieszkańcy mogli wspomóc chorego Oskara były Dni Żuromina. Podczas festynu wolontariusze z Żuromińskiego Centrum Kultury zbierali pieniądze do oznakowanych puszek. W parku miejskim rozstawione było również stoisko, na którym było można kupić ciasta i napoje ufundowane przez: „K. Zielińskiego”, "Spiżarnię Smakosza" i cukiernię "Rosario". Całą kwotę z zakupów przekazano na konto potrzebującego dziecka. Zlicytowano również plakaty z autografem gwiazdy tegorocznych Dni Żuromina- „Urszuli”. Podczas dwudniowej akcji zebrano 7 665,99 złotych.
Tuż po Dniach Żuromina Oskar razem z mamą pojechał do szpitala we Wrocławiu. Tam, został podłączony do pompy, która całodobowo tłoczy lek na nadciśnienie płucne. Pomaga on dziecku w oczekiwaniu na kosztowne leczenie. Chłopiec wrócił już do domu, a jego stan zdrowia jest stabilny.
Zbiórka dla Oskara w dalszym ciągu jest kontynuowana na stronie internetowej Fundacji Siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/oskar-kwiatkowski) można również dokonywać wpłat na konto Fundacji "Serce Dziecka": 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843, numer swift BIGBPLPW, z dopiskiem "ZC 8410 Oskar Kwiatkowski". Rodzina i przyjaciele chłopca planują kolejne akcje, o których będziemy informować na bieżąco.
Oskar z rodziną, serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom za okazane serca i chęć pomocy. Szczególne podziękowania skierowane są do: "Couriera", Żuromińskiego Centrum Kultury, Kazimierza Zielińskiego, sieci sklepów "Spiżarnia Smakosza" oraz cukierni "Rosario".

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB