Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

CISZA JAK MAKIEM ZASIAŁ

2018-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 14:27:59)

Podziel się:

Oficjalnego terminu wyborów samorządowych jeszcze nie ogłoszono. Wiadomo, że muszą zostać przeprowadzone na przełomie października i listopada. Choć zbliżają się wielkimi krokami potencjalni kandydaci w naszym powiecie solidarnie milczą.

Za kilka miesięcy dobiegnie końca obecna kadencja samorządowa. Jesienią ponownie wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów. Pomimo tego, że wybory zbliżają się wielkimi krokami, to największe obozy polityczne w powiecie jeszcze kompletują listy i ostrożnie wypowiadają się w kwestii oficjalnych kandydatów. Szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowe Jerzy Rzymowski poinformował nas, że na tę chwilę ludowcy wystawią kandydatów na burmistrza Bieżunia, jest nim obecny włodarz Andrzej Szymański, rekomendację partii otrzymał również wójt Siemiątkowa Piotr Kostrzewski. W Lutocinie o fotel wójta ubiegać się będzie sekretarz gminy Ryszard Dobiesz. Wójt Ryszard Gałka oficjalnie potwierdził, że nie będzie walczył o reelekcję. Ludowcy nie podjęli jeszcze decyzji w kwestii kandydatów na wójtów Kuczborka i Lubowidza. Nie wiadomo również, kto będzie kandydatem na burmistrza Żuromina. PSL wystawi pełne listy do Rady Powiatu, kandydaci partii będą również walczyć o mandaty radnych we wszystkich gminach (nie we wszystkich okręgach). Sojusz Lewicy Demokratycznej na razie skrywa swoje plany. Przewodniczący SLD Marek Budzich w rozmowie z "Kurierem" powiedział, że otrzymał rekomendacje partii jako kandydata na burmistrza Żuromina, jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o swoim starcie w wyborach. Lewica podobnie jak w poprzednich wyborach będzie walczyła o mandaty radych w powiecie i w gminach. Kandydatów na burmistrzów Bieżunia i Żuromina oraz wójta Kuczborka posiada Prawo i Sprawiedliwość. Ich nazwiska mamy poznać na wspólnej powiatowej konwencji partii. Pełnomocnik PiS Kamil Cupał poinformował nas, że cały czas trwają rozmowy z kandydatami w pozostałych gminach. Obóz prawicy będzie wystawiał swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz Rad Gmin i Rad Miejskich. O kolejną kadencję będzie ubiegać się burmistrz Żuromina Aneta Goliat, którą popiera Stowarzyszenie WZU. Podobnie jak w partiach, także stowarzyszenie nie chce na tę chwilę ujawniać swoich szczegółowych zamiarów. Prezes WZU Wojciech Kwieciński poinformował nas w rozmowie telefonicznej, że ugrupowanie cały czas prowadzi rozmowy, a "listy pozostają otwarte". Rozmawialiśmy, również z wójtem gminy Lubowidz Krzysztofem Ziółkowskim, który był w przededniu spotkania z własnym komitetem, Ponadpartyjnym Blokiem Samorządowym, który w poprzednich wyborach wystawiał swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz do Rady Gminy Lubowidz. Powiedział, że w 90% jest zdecydowany do startu wyborach, kandydując na stanowisko wójta. Ostateczną decyzje podejmie wspólnie z komitetem. Wójt gminy Kuczbork Jacek Grzybicki oficjalnie potwierdził, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Na tę chwilę ma tylko jednego kontrkandydata, póki co incognito (z ramienia PiS). W poprzednich wyborach o fotel wójta w Kuczborku ubiegało się aż pięciu kandydatów.

Kacper Czerwiński

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do do Marek #2538248 | 37.47.*.* 17 lip 2018 18:24

  Kto to jest Jerzy M ? Jedyny jakiego znam pracuje w Brudnicach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Marek #2536611 | 94.254.*.* 14 lip 2018 22:15

  Pan redaktor uważa że tylko partie polityczne mają szanse na wygranie wyborów i tylko ich się pyta. Uważam że Pani Barbara M. Pan Piotr B. Pan Zbigniew N. Pan Marek M. Pan Dariusz B. Pan Jerzy M. i zapewne jeszcze wielu innych mają prawo wystartować w wolnych demokratycznych wyborach. Społeczeństwo ma dość tych pseudo polityków którzy zorganizowali się w grupy i udaja polityków i udają ze rządzą udaja że pozyskują Unijne pieniądze a tak naprawdę interesuje ich ich paczka i państwowa kasa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Marek #2536582 | 37.47.*.* 14 lip 2018 20:54

   Kandydatem o którym się słyszy jest także Marek M. mieszkaniec Zuromina Czy bierze się pod uwage bylego burmistrza Zbigniewa N.?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Myśląca #2536187 | 94.254.*.* 14 lip 2018 06:27

    Po przeczytaniu tega artykułu nasuwają mi się przeróżne myśli. Mamy czworo kandydatów. Z PO, PiS, SLD i PSL. Wszyscy ci ludzie czerpią od lat korzyści z budrzetówki i żyje im się w miare dobrze. Problem jest jeden każdy z nich ma jakąś grupę zwolenników która za nim zagłosuje. Kto wygra? Ja myślę że w tej chwili nie ma zdecydowanego faworyta. Ja mam problem powazny jeżeli zostanie ten skład to bende wybierała między dżumą a cholerą. Na wybory pojde i na kogos powinnam zaglosowac. Mam jeszcze jeden wariant moge skreslic wszystkich. Taki wariant tez wchodzi w gre. Wszyscy ci ludzie chcą życ z budrzetowki. Może odeslijmy ich na probe niech sprobuja na swoim. Mam nadzieje ze pojawi sie młada wykształcona osoba nie skażona polityką i układami i zrobi porządek w gminie i powiecie ze swoimi listami. Tycm starym ramolom którzy już od lat siedzą przy korytach powinnismy podziekowac i dac szanse mlodym ludziom. Jedni trzymają sie koryta i obiecuja cuda inni chca do koryta i obiecuja gruszki na wierzbie. Zapytajcie ich na spotkaniach. CO ZROBILIŚCIE ZA SWOJE I OD SIEBIE DLA SPOŁECZEŃSTWA?. Rozdysponować budrzet i obsypać swoich podwyzkami i nagrodami to mi wielki sukces. Ile i jakie środki unijne został przez nich pozyskane. Popatrzmy na Mławę, Rypin, że nie wspomnę o Sierpcu. Szkoda głosu na tych rządnych władzy i koryta ludzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. do ? #2536179 | 94.254.*.* 14 lip 2018 05:30

     Mam rozumieć że ty jesteś zadowolony z życia.wszystko ci w życiu wyszło i włącznie z włosami i teraz jesteś. gotowy do przejęcia władzy

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (15)