Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

CISZA JAK MAKIEM ZASIAŁ

2018-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-13 14:27:59)

Podziel się:

Oficjalnego terminu wyborów samorządowych jeszcze nie ogłoszono. Wiadomo, że muszą zostać przeprowadzone na przełomie października i listopada. Choć zbliżają się wielkimi krokami potencjalni kandydaci w naszym powiecie solidarnie milczą.

Za kilka miesięcy dobiegnie końca obecna kadencja samorządowa. Jesienią ponownie wybierzemy radnych, wójtów i burmistrzów. Pomimo tego, że wybory zbliżają się wielkimi krokami, to największe obozy polityczne w powiecie jeszcze kompletują listy i ostrożnie wypowiadają się w kwestii oficjalnych kandydatów. Szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowe Jerzy Rzymowski poinformował nas, że na tę chwilę ludowcy wystawią kandydatów na burmistrza Bieżunia, jest nim obecny włodarz Andrzej Szymański, rekomendację partii otrzymał również wójt Siemiątkowa Piotr Kostrzewski. W Lutocinie o fotel wójta ubiegać się będzie sekretarz gminy Ryszard Dobiesz. Wójt Ryszard Gałka oficjalnie potwierdził, że nie będzie walczył o reelekcję. Ludowcy nie podjęli jeszcze decyzji w kwestii kandydatów na wójtów Kuczborka i Lubowidza. Nie wiadomo również, kto będzie kandydatem na burmistrza Żuromina. PSL wystawi pełne listy do Rady Powiatu, kandydaci partii będą również walczyć o mandaty radnych we wszystkich gminach (nie we wszystkich okręgach). Sojusz Lewicy Demokratycznej na razie skrywa swoje plany. Przewodniczący SLD Marek Budzich w rozmowie z "Kurierem" powiedział, że otrzymał rekomendacje partii jako kandydata na burmistrza Żuromina, jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o swoim starcie w wyborach. Lewica podobnie jak w poprzednich wyborach będzie walczyła o mandaty radych w powiecie i w gminach. Kandydatów na burmistrzów Bieżunia i Żuromina oraz wójta Kuczborka posiada Prawo i Sprawiedliwość. Ich nazwiska mamy poznać na wspólnej powiatowej konwencji partii. Pełnomocnik PiS Kamil Cupał poinformował nas, że cały czas trwają rozmowy z kandydatami w pozostałych gminach. Obóz prawicy będzie wystawiał swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz Rad Gmin i Rad Miejskich. O kolejną kadencję będzie ubiegać się burmistrz Żuromina Aneta Goliat, którą popiera Stowarzyszenie WZU. Podobnie jak w partiach, także stowarzyszenie nie chce na tę chwilę ujawniać swoich szczegółowych zamiarów. Prezes WZU Wojciech Kwieciński poinformował nas w rozmowie telefonicznej, że ugrupowanie cały czas prowadzi rozmowy, a "listy pozostają otwarte". Rozmawialiśmy, również z wójtem gminy Lubowidz Krzysztofem Ziółkowskim, który był w przededniu spotkania z własnym komitetem, Ponadpartyjnym Blokiem Samorządowym, który w poprzednich wyborach wystawiał swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz do Rady Gminy Lubowidz. Powiedział, że w 90% jest zdecydowany do startu wyborach, kandydując na stanowisko wójta. Ostateczną decyzje podejmie wspólnie z komitetem. Wójt gminy Kuczbork Jacek Grzybicki oficjalnie potwierdził, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Na tę chwilę ma tylko jednego kontrkandydata, póki co incognito (z ramienia PiS). W poprzednich wyborach o fotel wójta w Kuczborku ubiegało się aż pięciu kandydatów.

Kacper Czerwiński

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Adam #2542129 | 94.254.*.* 23 lip 2018 20:14

  Adamie piszesz bardzo mądre słowa. Tylko jak od koryta oderwać tych co się przyssali w gminach i od dwudziestu lat w Powiecie? Jedynym mądrym rozwiązaniem jest solidna kampania wyborcza. Jest problem Pan Redaktor napisał że ,,Cisza jak makiem zasiał". I to jest prawda cwaniacy partyjni siedzą cicho bo nie mają się czym pochwalić. Cztery lata minęły szybko a z obietnic nie zrealizowano prawie nic. Co teraz mówić temu ,,ciemnemu ludowi" znów te same obietnice? Ten lud nie jest aż tak ciemny. Większość ma ich już dość powyżej dziurek w nosie, ale na kogo głosować? Skoro opozycja albo się z tymi sitwami dogadała albo milczy czekając na to że nic nie robiąc społeczeństwo ich wybierze. Dziwna to sytuacja kiedy żadna ze stron nic nie robi a obie są pełne nadziei że wygrają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. X X X #2541973 | 95.49.*.* 23 lip 2018 16:06

   JAK NA PRZYKŁAD W GMINIE SIEMIĄTKOWO

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Adam #2541913 | 37.7.*.* 23 lip 2018 14:29

   Bardzo jestem ciekawy wyników wyborów samorządowych. W większości gmin, powiatów województw i miast rządzą te same partyjne sitwy. Czas to zmienić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mieszkaniec #2540720 | 94.254.*.* 21 lip 2018 15:30

   Szanowni dyskutanci- nadchodzi czas, aby w sposob patriotyczny wynikający z związku uczciwych obywateli tego miasta ocenić tych co bylejak zarządzali terenem, i tych co decydowali o tym aby w nadratowie, gdzie mieszka 15 osób budować dom kultury, lub utrzymywać straż miejską, która nic nie wnosząc do miasta wyciąga więcej niż zamiatarka uliczna wynaję ta z innego miasta, aby zrobić porządek na ulicach, a próby tzw glebogryzarki wykonane w tym roku, to komediaq przewyższająca kabaret gorskiego. , ponieważ ilość tworzonego kurzu na ulicach była nie spotykana od wojny

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Do do Marek #2538248 | 37.47.*.* 17 lip 2018 18:24

   Kto to jest Jerzy M ? Jedyny jakiego znam pracuje w Brudnicach

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (20)