Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

DZIECI PODRÓŻOWAŁY Z NELĄ REPORTERKĄ

2018-07-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-19 14:11:45)
Każdego dnia dzieci wykonywały inną tematyczną pracę plastyczną

Każdego dnia dzieci wykonywały inną tematyczną pracę plastyczną

Podziel się:

Jednostki organizacyjne dwoją się i troją, aby dzieci podczas wypoczynku nie zaznały nudy. Tak też jest w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie.

Zajęcia wakacyjne w żuromińskiej placówce rozpoczęły się na początku lipca. Pierwsza tura już dobiegła końca. Każdego roku dzieci bardzo chętnie korzystają z oferty żuromińskiej biblioteki, bo wiedzą, że nie można się tam nudzić
Pomysłem na tegoroczne wakacje była dwunastoletnia Nela, która słynie ze swoich podróży. Już jako dziesięciolatka nagrywała reportaże, które były wyświetlane na kanałach dla dzieci.
Każdego dnia, dzieci wraz z bibliotekarkami „wybierały się” w dalekie podróże. Przez dwa tygodnie zajęć odwiedziły m.in.: wyspy Gili, morze Czerwone, a nawet Tajlandię. Dzień rozpoczynał się od obejrzenia wyświetlonych przygód dziewczynki. Wszyscy byli nimi zachwyceni! Następnie przygotowana była tematyczna krzyżówka. Codziennie dzieci tworzyły inną pracę plastyczną związaną oczywiście z podróżami.
Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie, umieszczała relacje z każdego dnia przebiegu wakacji na swoim fanpage`u na Facebooku. Miłym zaskoczeniem były komentarze właśnie od Neli podróżniczki. Dzieci z wypiekami na twarzy odpisały dziewczynce.
Każdego dnia na wczasowiczów czekał słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię państwa Zalewskich.
Kolejna edycja wakacji z biblioteka już w sierpniu.

Paula Borkowska

fot. P-MBP Żuromin


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB