Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

2018-07-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-24 13:22:10)

Podziel się:

Siedemnastu funkcjonariuszy odebrało nominacje na wyższe stopnie służbowe podczas piątkowej uroczystości. Żuromińskie obchody Święta Policji odbyły się 20 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Żuromin.

W tym roku funkcjonariusze świętują 99 rocznicę powstania policji. To największa formacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Święto ustanowione przez Sejm obchodzone jest 24 lipca. Obchody centralne z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się 19 lipca na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Żuromińscy funkcjonariusze świętowali w piątek 20 lipca.
- Dziś świętujemy 99-lecie otwarcia nowej karty w historii polskiej państwowości. To 99-lecie, w którym polska policja rozwijała się i doskonaliła, aby stać się formacją skuteczną, obdarzoną wysokim zaufaniem społecznym. Jestem przekonany, że my też swoją postawą, swoim zaangażowaniem dołożyliśmy małą cegiełkę do tej wysokiej oceny polskiej policji- rozpoczął insp. Witold Lemański komendant Komendy Powiatowej Policji w Żurominie.
- Wszystkich nas jednoczy wspólny cel. To przede wszystkim walka z przejawami pogardy dla praw. Ale to na ludziach w niebieskich mundurach spoczywa ciężar, spoczywa obowiązek aby z jak najwyższą starannością i gorliwością wypełniać rotę przysięgi policyjnej- dodał komendant.
W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta Jerzy Rzymowski, wiceburmistrz Żuromina Michał Bodenszac, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żurominie Barbara Michalska oraz zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie Marek Łasicki.
Podczas żuromińskich obchodów Święta Policji 17 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. Zgodnie z Rozkazem Personalnym nr 1859 Komendanta Wojewódzkiego Policji na stopień aspiranta sztabowego policji mianowano Sławomira Skirzyńskiego, starszym aspirantem został Zbigniew Pudlak. Aspirantami: Artur Piotrowski oraz Daniel Węglicki. Młodszym aspirantem został Rafał Rynkowski. Sierżantami sztabowymi policji mianowano: Monikę Ejnik, Annę Krusiewicz, Pawła Oleksę, Mariusza Wawszczaka. Starszymi sierżantami zostali: Krzysztof Kwilman i Maciej Watkowski. Sierżantami policji: Andrzej Krawiec, Rafał Kuskowski, Marcin Rogowicz, Mariusz Tomporowski i Marek Witkowski. Rozkazem Personalnym Komendanta Powiatowego na stopień starszego posterunkowego mianowano Tomasza Dudka.
Srebrny medal za długoletnią służbę nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała Iwona Kawczyńska.
Z okazji Święta Policji przyznano również nagrody pieniężne funkcjonariuszom oraz pracowników cywilnym. Otrzymali je: st.asp. Zbigniew Pudlak, sierż.szt. Mariusz Wojciechowski, sierż.szt. Przemysław Kożuchowski oraz Barbara Rosiak.
- Z okazji dzisiejszego święta pragnę wszystkim przekazać najserdeczniejsze życzenia, satysfakcji z pełnionej służby- życzył swoim podwładnym insp. Witold Lemański

Kacper Czerwiński


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A więc #2547111 | 94.254.*.* 1 sie 2018 09:11

    Uświadamiam społeczeństwo do czego jest potrzebne zbrojne ramię rządzących. A więc policja jest do wykonywania brudnej roboty, idą tam ludzie dla pieniędzy, czują władzę i wyższość. Ja tymi ludźmi pogardzam bo oni mogą strzelać do swoich braci. I to w tej służbie jest najgorsze i w tych ludziach.Wielu chce jak najszybciej odsłużyć 20 lat i do cywila zabierać innym stanowiska pracy jak polisjant drogówki W. i ten drugi. Brak im na chleb.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Sierżant #2545277 | 31.0.*.* 28 lip 2018 23:34

    A Wieczorek nie awansował ? Jakoś nie widać zastępcy komendanta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz