Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

DARMOWE SZCZEPIENIA-ZNAMY WYKONAWCĘ

2018-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-03 12:59:12)

Podziel się:

Od jesieni na terenie powiatu żuromińskiego ma rozpocząć się program profilaktycznych szczepień. Wiemy, kto będzie świadczyć usługę.

O programie darmowych szczepień dla mieszkańców powiatu żuromińskiego pisaliśmy już niejednokrotnie na łamach "Kuriera". W gwoli przypomnienia - program rozpocznie się już jesienią tego roku i będzie trwał dwa lata. Skorzysta z niego 1000 osób, powyżej 55 roku życia.
W piątek 13 lipca został rozstrzygnięty konkurs na jednostkę, w której będą przeprowadzane szczepienia. Do Starostwa Powiatowego w Żurominie wpłynęła tylko jedna oferta. Komisja Konkursowa wybrała ofertę Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie.
- Jeżeli w kolejnym roku zainteresowanie bezpłatnymi szczepionkami znacznie wzrośnie, to będziemy starali się dołożyć na ten cel pieniądze ze środków własnych lub będziemy w tej kwestii rozmawiać z samorządami gminnymi - tłumaczył wicestarosta Ireneusz Rejmus.
Co decyduje o tym, kto zakwalifikuje się do programu? Pacjent będzie musiał złożyć wniosek oraz przejść badanie lekarskie. Kolejność składania wniosków będzie decydująca.
Do tematu niebawem powrócimy.

Paula Borkowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB