Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

PIĘĆ LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

2018-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-03 13:06:33)

Podziel się:

Wracamy do tematu tragicznego wypadku z 27 marca 2017 roku, w którym zginęło 5 budowlańców z powiatu żuromińskiego. W piątek 20 lipca zapadł wyrok w tej sprawie. Kierowca busa został skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Półtora roku temu mieszkańcy naszego powiatu w niedowierzaniem czytali pierwsze doniesienie medialne w sprawie wypadku pod Pawłowem. Na drodze wojewódzkiej między Mławą a Przasnyszem zderzyły się dwa pojazdy. Kierowca busa, w którym podróżowali budowlańcy z powiatu żuromińskiego stracił panowanie nad pojazdem podczas wyprzedzania rowerzysty. Czerwony opel wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciw ciągnikiem siodłowym. Pięciu pasażerów zginęło na miejscu. Czterech pozostałych, w tym kierowca zostało rannych. Dwoje z nich doznało poważnych obrażeń ciała.
Kierowca busa usłyszał zarzut z art. 173 § 1 i 3 k.k. t.j. sprowadzenie katastrofy w ruchu. Za ten czyn grozi odpowiedzialność karna w postaci pozbawienie wolności od 2 do 12 lat.
W piątek 20 lipca Sąd Okręgowy w Płocku wydał w tej sprawie wyrok. Kierowca został uznany za winnego w ramach zarzucanego mu czynu. W orzeczeniu czytamy m.in., że mężczyzna prowadził pojazd znacznie przekraczając dozwoloną na tym odcinku prędkość (o 28,36 km/h).
Kierowcy busa wymierzono karę 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 10 lat. Wyrok jest nieprawomocny.
Obrońca oskarżonego Artur Łasicki nie wyklucza apelacji. W rozmowie z "Kurierem" poinformował, że aktualnie oczekuje na uzasadnienie wyroku. Po jego treści podejmie decyzję co do apelacji. Walczył o realny wyrok - tj. 4 lata pozbawienia wolności - zagrożenie jest do lat 12. Na ten moment oskarżony jest wstępnie zadowolony z wyroku gdyż liczył się z konsekwencjami wypadku i samym wnioskiem prokuratury o minimum 7 lat pozbawienia wolności.

Kacper Czerwiński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB