Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

TO JA ZOSTAŁEM POMÓWIONY

2018-08-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-10 12:49:40)
Marek Markowski został prawomocnie uniewinniony.

Marek Markowski został prawomocnie uniewinniony.

Podziel się:

WIADOMOŚCI\\\-Nie jestem hejterem- mówi Marek Markowski jeden z trzech mieszkańców Żuromina, którzy zostali pozwani przez Anetę Goliat za rzekome oczernianie jej na forum internetowym "Kuriera". - Będę walczyć o moje dobre imię- dodaje.

Proces w sprawie zniesławienia burmistrz Anety Goliat jeszcze się nie zakończył. Dwoje z trzech mieszkańców Żuromina pozwanych w ramach oskarżenia prywatnego zostało uniewinnionych prawomocnym wyrokiem sądu.
Tylko jedna osoba została uznana winną w ramach zarzucanego jej czynu. W tej części wyrok nie jest prawomocny. Obrońca oskarżonego złożył apelację do sądu wyższej instancji. Termin rozprawy apelacyjnej nie został jeszcze ustalony.
Przypomnijmy, że sprawa rzekomego hejtu na burmistrz Anetę Goliat ciągnie się od 2015 roku. Wtedy na forum internetowym "Kuriera Żuromińskiego" pojawiło się wiele komentarzy, które w ocenie Anety Goliat naruszały jej dobre imię. W 2016 roku burmistrz zgłosiła sprawę organom ścigania. Śledztwo zostało umorzone, gdyż prokuratura uznała, że Aneta Goliat może dochodzić swoich praw na drodze oskarżenia prywatnego. Tak taż się stało, burmistrz skierowała sprawę do sądu.
26 marca 2018 roku, po pięciu rozprawach zapadł wyrok. Dwoje Mieszkańców (w tym Marek Markowski) zostało uniewinnionych, orzeczenie w tej części uprawomocniło się 15 maja 2018. Jedna osoba została uznana winną, jednak wyrok jest nieprawomocny, a oskarżony złożył apelację.
Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi pozwanymi osobami. Tylko Marek Markowski zgodził się na rozmowę. Druga z uniewinnionych osób prosiła o zachowanie anonimowości, a całą sprawę uważa za zakończoną. Trzeci oskarżony nie chce komentować sprawy, dopóki sąd nie rozpatrzy jego apelacji.
- Zostałem bezpodstawnie pomówiony przez burmistrz Anetę Goliat o zniesławienie jej za pośrednictwem środków masowego przekazu- mówi Marek Markowski
- W przeciwieństwie do pani Anety Goliat nie przytaczam informacji z przebiegu rozprawy, ponieważ była ona prowadzona z wyłączeniem jawności- dodaje Markowski.
- Chciałbym jednak się odnieść do wypowiedzi pani Goliat na antenie "Radia 7". W wywiadzie z 27 marca padło stwierdzenie, że siedząc na ławie oskarżonych było widać w moich oczach skruchę i na tej podstawie sąd mnie uniewinnił. To kompletna bzdura!- oburza się Markowski.
- Po pierwsze pani Goliat, ani jej pełnomocnika nie było na odczytaniu wyroku. Po drugie od samego początku wiedziałem, że jestem niewinny, gdyż obraźliwe wpisy zamieszczał właściciel internetu z sieci "Play", a ja korzystam z usług sieci "Orange"- tłumaczy.
Zapytaliśmy Marka Markowskiego, dlaczego dopiero teraz zdecydował się publicznie skomentować sprawę. Okazuje się, że Markowski czekał na uprawomocnienie się wyroku. Ponadto sprawa była prowadzona z wyłączeniem jawności, co Marek Markowski chciał respektować- poprzez niekomentowanie publicznie nieprawomocnego orzeczenia.
O wypowiedź poprosiliśmy również Anetę Goliat, która w rozmowie telefonicznej, dziwiła się odczuciom pozwanego.
- Ja już wszystko w tej sprawie powiedziałam. Pozwałam osoby, które wskazała prokuratura- komentuje Aneta Goliat.
Marek Markowski po konsultacji z prawnikiem zamierza teraz bronić swoje dobre imię.
- Aneta Goliat, która była w posiadaniu materiałów dowodowych fałszywie oskarżyła mnie o popełnienie przestępstwa, co jest karalne- kończy Marek Markowski.

Kacper CzerwińskiKomentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SLD plus PSL #2557971 | 37.47.*.* dzisiaj, 18:04

  A w drugiej turze kogo pan poprze panie Marku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. WYBORCA #2557424 | 31.0.*.* wczoraj, 20:16

  Ale mi kandydat! Ha, ha, ha ! A czym w tym urzędzie by handlował?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Żurominianin #2556230 | 94.254.*.* 15 sie 2018 23:17

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. My mieszkańcy Żuromina wiemy na kogo będziemy głosować. Starczy nam Przybłęd z okolicznych miast i wiosek którzy przed yborami obiecywali nam zlote góry a poźniej zatrudniali kuzynów koleżanki z okolicznych wiosek gmin i powiatów. Już starczy tego dymania nas przez obcych. Potrzebujemy swojego człowieka który zadba o nas mieszkańców Żuromina. Cieszymy się że wreszcie będziemy mieli swojego kandydata. Obcym wieśniakom już podziękujemy.

   1. Mieszkaniec #2556000 | 178.42.*.* 15 sie 2018 14:11

    Jestem przekonany, ze to najlepszy kandydat na burmistrza. Swój, żurominiak. Wiele razy pokazał, ze ważny jest dla niego los mieszkańców. I już dawno odpokutował swoje winy. Nie mam wątpliwości, że będzie dobrze rządził miastem i gminą.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ;) #2555327 | 83.31.*.* 14 sie 2018 13:20

    obraźliwe wpisy zamieszczał właściciel internetu z sieci "Play", a ja korzystam z usług sieci "Orange"- ale nie zaprzecza że sam pisał? Bo zaprzeczyć nie może

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (23)