Poniedziałek, 16 września 2019. Imieniny Jagienki, Kamili, Korneliusza

PIP W URZĘDACH

2018-08-16 11:25:59 (ost. akt: 2018-08-16 11:33:59)

Podziel się:

Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje urzędy na terenie naszego powiatu. Inspektorzy sprawdzają czy urzędnicy odpoczywają tyle ile przewiduje prawo. Posypały się już pierwsze kary.

Od kilku dni w urzędach na terenie powiatu żuromińskiego pojawiają się inspektorzy z Państwowej Inspekcji Pracy. Sprawdzają czy przestrzegane jest prawo pracy.
W urzędach gmin na terenie powiatu żuromińskiego prowadzone są czynności kontrolne w zakresie przestrzegania prawa pracy, w tym wykorzystania urlopów wypoczynkowych – informuje Okręgowy Inspektor Pracy Jolanta Koszałka - Przewidujemy termin zakończenia z końcem września.
Szczegółów kontroli PIP nie chce zdradzać do czasu kiedy się nie zakończą. Inspektorzy sprawdzają czy urzędnicy, burmistrzowie i wójtowie mają niewykorzystane urlopy za 2016 rok. W przypadku wykrycia takich sytuacji będą nakładać kary pieniężne. Pierwsze mandaty już się posypały. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w Bieżuniu za niewykorzystany urlop burmistrza Andrzeja Szymańskiego mandat otrzymał sekretarz. A za niewykorzystany urlop jednego z pracowników Urzędu Miasta i Gminy ukarano burmistrza. Kontrola odbyła się również w Kuczborku. Tam również nie obyło się bez mandatu. Na inspektorów czekają pozostałe urzędy.


Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Regina #2560015 | 157.25.*.* 21 sie 2018 12:23

    Ja tam nie potrzebuje PIP, żeby odpowiedzieć na to pytanie Urzędnicy odpoczywają znacznie więcej niż przewiduje prawo. Robią minimum co się da urzędników jest za dużo. 1/3 spokojnie wystarczy .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz