Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

DOBRE OTWARCIE WKRY BIEŻUŃ

2018-08-21 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-21 21:54:14)

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Bieżuń dobrze rozpoczęła rozgrywki Ligi Okręgowej. Bieżunianie w wyjazdowym spotkaniu pokonali Tęczę Ojrzeń 1:3 po dwóch bramkach Macieja Watkowskiego i premierowej bramce Sebastiana Przybyszewskiego.

Inauguracja sezonu 2018/2019 dla Wkry Bieżuń przypadła na wyjazd do Ojrzenia. To tam, w starciu z miejscową Tęczą bieżunianie mieli walczyć o komplet punktów. Ekipa Roberta Piotrowskiego zaliczyła udany start. Z wyjazdu przywiozła komplet punktów. Wkra była zespołem lepszym w przebiegu całego spotkania. Już w pierwszej połowie mieli kilka znakomitych okazji do zdobycia gola. Maciej Watkowski był rozregulowany, jedną z okazji miał nowy napastnik Sebastian Przybyszewski. Ostatecznie jednak duet ten zapewnił prowadzenie do przerwy. Strzał Watkowskiego, dobitka Przybyszewskiego i Wkra na prowadzeniu. Bieżunianie w tej części gry mieli duże pretensje do arbitra tego meczu. Według gości należał im się rzut karny po faulu na Watkowskim. Ostatecznie arbiter nie dopatrzył się przewinienia.
Początek drugiej połowy znów dla Wkry, ale to miejscowi zdobyli gola. Tęcza Ojrzeń znakomicie wykorzystała błąd defensywy z Bieżunia. Przerzut piłki na prawą stronę boiska, dobre przyjęcie i Piotr Retkowski bezradny po strzale w dalszy róg bramki. Na szczęście nasz zespół nie pozwolił na to, aby takim wynikiem zakończył się ten mecz. Bieżunianie podrażnieni stratą gola odpowiedzieli z najwyższą mocą. Dwa celne strzały Macieja Watkowskiego załatwiły sprawę. Najpierw wykorzystał dobre zagranie jednego z nowych graczy- Bartosza Budzińskiego, a później po dalekim kopnięciu przez Retkowskiego Watkowski uprzedził bramkarza i ustalił wynik pojedynku.

Tęcza Ojrzeń - Wkra Bieżuń 1:3 (0:1)