Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

SIEMIĄTKOWSKIE ZŁOTE GODY

2018-08-27 10:33:44 (ost. akt: 2018-08-27 10:34:38)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Siedemnaście par z gminy Siemiątkowo świętowało wyjątkowy jubileusz. Przeżyli razem pół wieku. Z tej okazji otrzymali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Impreza przypominała prawdziwe wesele.

W niedzielę 19 sierpnia 17 par małżeńskich z gminy Siemiątkowo świętowało jubileusz Złotych Godów. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele Parafialnym w Siemiątkowie.
Dalsza część odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Nowej Wsi. Jubilaci świętowali wspólnie z wójtem gminy Siemiątkowo Piotrem Kostrzewskim, przewodniczącą Rady Gminy Dorotą Lorenc, sekretarzem gminy Mirosławem Różańskim oraz urzędnikami.
- Życzę, żeby smutki się nie powtarzały, żeby radość przepełniała Państwa serca, żebyście się cieszyli dalszym życiem w zdrowiu szczęściu, żebyście byli dla siebie ostoją oby szczęście Państwa nie opuszczało – mówił wójt Piotr Kostrzewski.
W swoim imieniu a także w imieniu radnych wszystkiego co najlepsze, wielu ciepłych, pogodnych dni, przepełnionych radością i miłością życzyła Przewodnicząca Rady Gminy Siemiątkowo Dorota Lorenc
- Przed 50 laty wybraliście wspólną i jedną z najdłuższych dróg swojego życia – mówiła przewodnicząca Dorota Lorenc – Droga ta była na pewno kręta, miała wiele radości, ale zapewne też smutków, dni lepsze i gorsze.
Głównym punktem uroczystości było wręczenie małżonkom medali. Otrzymali je: Jadwiga i Stanisław Błażejczyk z Łaszewa, Wanda i Stanisław Bojarscy z Gradzanowa Kościelnego, Wanda i Andrzej Brożyna z Siemiątkowa, Marianna i Jan Dobrosielscy z Nowych Bud Osieckich, Lucyna i Roman Godzińscy z Osowy Drobińskiej, Agnieszka i Jan Jakielscy z Siemiątkowa, Daniela i Jan Kołeccy z Siemiątkowa, Irena i Stanisław Kowalscy z Łaszewa, Jadwiga i Ryszard Krasińscy z Antoniewa, Sabina i Jan Lewandowscy z Łaszewa, Jadwiga i Stanisław Murawscy z Nowej Wsi, Maria i Roman Nadolscy z Siemiątkowa – Rogale, Florentyna i Tadeusz Ogrodniczak z Łaszewa, Halina i Eugeniusz Podlińscy z Gradzanowa Kościelnego, Barbara i Adam Ptasik z Bud Koziebrodzkich, Elżbieta i Tadeusz Siemiątkowscy z Siemiątkowa, Maria i Stanisław Szustkiewicz z Dzieczewa.
Po części oficjalnej wszyscy usiedli do uroczystego obiadu.

Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB