Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

DOLICZONE MINUTY NA WAGĘ ZŁOTA

2018-09-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-05 12:14:24)
„Boruciarze” zdobyli w tym starciu jeden punkt do tabeli

PIŁKA NOŻNA\\\ Boruta Kuczbork zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego zremisowali na własnym terenie z beniaminkiem Klasy A Pełtą Karniewo 3:3. Remis ten jest o tyle cenny, bo "Boruciarze" odrabiali straty.

Beniaminek rozgrywek Klasy A Pełta Karniewo przyjechała do Kuczborka w ramach 2 kolejki rozgrywek. Początek pojedynku lepiej będą wspominać goście. W 11 minucie pojedynku Mariusz Galik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 30 minucie spotkania goście skomplikowali swoją sytuację. Zawodnik Pełty Piotr Piątek otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Przewaga Boruty Kuczbork w postaci jednego zawodnika została udokumentowana jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Wtedy to stan rywalizacji wyrównał grający trener Boruty Mariusz Kołakowski.
Niestety pierwszy kwadrans drugiej części gry nie był udany dla miejscowych. Mimo gry w przewadze nie ustrzegli się błędów, które skutkowały utratą bramek. W 50 minucie pojedynku Cypriana Kołakowskiego pokonał Piotr Pszczółkowski, a jakby tego było mało dziesięć minut później na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Mariusz Galik. "Boruciarze" mimo niekorzystnego wyniku nie poddali się. Mieli pół godziny na odrabianie strat. Pogoń za rywalem opłaciła się i przyniosła jeden punkt. Bramkę kontaktową dla ekipy z Kuczborka zdobył w 75 minucie Bartosz Oleksa. O punkt Boruta walczyła do samego końca, świadczy o tym fakt zdobycia bramki aż w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy to Przemysław Klimek znalazł sposób na pokonanie Piotra Rzewnickiego czym zapewnił jeden punkt Borucie. Chwilę później arbiter zakończył pojedynek.

Boruta Kuczbork - Pełta Karniewo 3:3 (1:1)
Bramki: Kołakowski 43 min., Oleksa 75 min., P.Klimek 90+8 min. - Galik 11, 60 min., Pszczółkowski 50 min.

Skład: C.Kołakowski - Jończak, M.Kołakowski, Pacholec, Szumiński, Reks, Kawczyński, Juszczyk, Balcerzak, Deka, P.Klimek
Ponadto: Kaszuba, Kowalski, Oleksa, Szymański