Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

KOMITETY ODSŁANIAJĄ KARTY

2018-09-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-10 12:31:09)

Podziel się:

WYBORY\\\ Marek Markowski oraz Dominik Stopczyński oficjalnie potwierdzają swój start w wyborach samorządowych. Obydwaj będą ubiegać się o fotel Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. PiS oraz SLD nie ujawniają jeszcze nazwisk swoich kandydatów.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Już 21 października wybierzemy burmistrzów, wójtów i radnych. Minął już termin rejestracji komitetów wyborczych. Cały czas jednak nie znamy nazwisk wszystkich kandydatów. Ugrupowania powoli kończą kompletowanie list.
Wielką zagadką były nazwiska potencjalnych konkurentów obecnej burmistrz Żuromina Anety Goliat. Jak już pisaliśmy w "Kurierze" Goliat będzie ubiegać się o reelekcję. Tym razem wystartuje z własnego komitetu.
Dziś już wiadomo, że Aneta Goliat będzie miała co najmniej trzech kontrkandydatów. Jednym z nich jest Dominik Stopczyński startujący z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kolejnym Marek Markowski, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Niezależnych Samorządowców Żuromińskich. Prawo i Sprawiedliwość potwierdza, że wystawi swojego kandydata, ale nazwiska nie podaje. Kamil Cupał poinformował nas, że PiS wystawi kandydatów na wójtów i burmistrzów w każdej gminie na terenie powiatu żuromińskiego. Prawica chce dopiąć wszystko na ostatni guzik i dopiero wtedy przedstawi wszystkich kandydatów.
Wody w usta nabiera również przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Budzich. Twierdzi, że ostatecznej decyzji co do swojego startu w wyborach jeszcze nie podjął.
Wiemy natomiast, że dwie osoby z naszego powiatu będą kandydować do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. PSL wystawia Renatę Drążewską, a SLD Jerzego Kotarskiego. PiS również zapowiada swojego kandydata, ale na jego nazwisko musimy jeszcze poczekać.

Kacper Czerwiński


Komentarze (129) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żurominiak #2591875 | 5.172.*.* 30 wrz 2018 21:55

  LUDZiE !!!! co wy z tą pracą w urzedach , ile tam można zarobić 3 do 5 tys na miesiąc ? Jak tu żyć ......myśle że młodzi pręzni ludzie nie bojąc się ciężkiej pracy zarobią tyle w tydzień ...a tam to tylko lenie idą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. spokojny #2591207 | 5.173.*.* 29 wrz 2018 16:38

   Dla mnie osoba na burmistrza to: znajomość tematyki samorządowej w stopniu bardzo dobrym, ponieważ tam się nie idzie po nauki lecz realizować konkretne tematy niezbędne ludziom, to człowiek o szerokich choryzontach, lubiący ryzykować dla środowiska, łatwy w nawiązywaniu kontaktów zewnętrznych i poza jakimikolwiek podejrzeniami.

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Ty mieszkaniec !!!!! #2591204 | 5.172.*.* 29 wrz 2018 16:33

    Nie ma żadnego klucza wszystko idzie na włam wygrają złote rączki...ja otwieram każdy zamek w minutę , po co klucz?

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Do mieszkaniec. #2590677 | 94.254.*.* 28 wrz 2018 17:46

    Zgadzam się z Toba. Merytorycznie powinno się oceniać poszczególnych kandydatów. Podaj jakiś pomysł według jakiego klucza Ci ludzie będą według Ciebie oceniani. Może dzięki jakiej partii mają pracę? Czy małżonkowie lub mężowie dziewczyny otrzymali pracę z klucza partyjnego? I dopisz inne propozycje ze swojej strony.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. mieszkaniec #2590646 | 5.173.*.* 28 wrz 2018 16:20

    Takie kąszenie się nawzajem,wytykanie, gdzie kto się urodził nie pomoże wyborcom w ocenie ich predyspozycji do zarządzania miastem i gminą. Mam prośbę do tychco tworzą te opinie , aby na przykładzach merytorycznych zachowań się kandydatów spróbowali nas przekonywać

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (129)