środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

KOMITETY ODSŁANIAJĄ KARTY

2018-09-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-10 12:31:09)

Podziel się:

WYBORY\\\ Marek Markowski oraz Dominik Stopczyński oficjalnie potwierdzają swój start w wyborach samorządowych. Obydwaj będą ubiegać się o fotel Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin. PiS oraz SLD nie ujawniają jeszcze nazwisk swoich kandydatów.

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Już 21 października wybierzemy burmistrzów, wójtów i radnych. Minął już termin rejestracji komitetów wyborczych. Cały czas jednak nie znamy nazwisk wszystkich kandydatów. Ugrupowania powoli kończą kompletowanie list.
Wielką zagadką były nazwiska potencjalnych konkurentów obecnej burmistrz Żuromina Anety Goliat. Jak już pisaliśmy w "Kurierze" Goliat będzie ubiegać się o reelekcję. Tym razem wystartuje z własnego komitetu.
Dziś już wiadomo, że Aneta Goliat będzie miała co najmniej trzech kontrkandydatów. Jednym z nich jest Dominik Stopczyński startujący z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kolejnym Marek Markowski, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Niezależnych Samorządowców Żuromińskich. Prawo i Sprawiedliwość potwierdza, że wystawi swojego kandydata, ale nazwiska nie podaje. Kamil Cupał poinformował nas, że PiS wystawi kandydatów na wójtów i burmistrzów w każdej gminie na terenie powiatu żuromińskiego. Prawica chce dopiąć wszystko na ostatni guzik i dopiero wtedy przedstawi wszystkich kandydatów.
Wody w usta nabiera również przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Budzich. Twierdzi, że ostatecznej decyzji co do swojego startu w wyborach jeszcze nie podjął.
Wiemy natomiast, że dwie osoby z naszego powiatu będą kandydować do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. PSL wystawia Renatę Drążewską, a SLD Jerzego Kotarskiego. PiS również zapowiada swojego kandydata, ale na jego nazwisko musimy jeszcze poczekać.

Kacper Czerwiński


Komentarze (100) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Regina #2588630 | 78.11.*.* wczoraj, 14:58

  Gdyby wybory coś zmieniały to zaraz by ich zakazali. Wygra ten kto ma plecy. Burmistrzem nie może być nikt z Chamska. Osoby pochodzące z Chamska okupują wszystkie urzędy. Może wyjechali z Chamska do Żuromina i tam mieszkają, ale Chamsk nigdy z tych ludzi nie wyjdzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytająca. #2587804 | 94.254.*.* 24 wrz 2018 17:29

  W ogóle czy oprócz tej dwójki jeszcze ktoś startuje? Piszecie o Pani Goliat a czy ktoś zna pozostałych kandydatów? Na płocie przy Ul. Warszawskiej wisi jakiś baner na Burmistrza Jest nazwisko nie ma imienia nie ma wizerunku. Może ktoś sie orientuje bo Pan Budzich Marek jest na listach do Rady Powiatu Pan Budzich Tomasz do Rady Miasta. Co to za tajemnicza postać jest na tym banerze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. T.S. #2587282 | 77.115.*.* 23 wrz 2018 21:19

   Spokojnie ,jeszcze prawie miesiąc do wyborów ,a już takie gorączkowe wróżenie z fusów .Ludzie ocenią wszystkie osiągnięcia obecnej władzy i myślę że większość ma już wyrobiony pogląd jak głosować .Żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże.Pani Goliat popełniła tyle błędów ,że ocena większości już jest negatywne ,a to zjawiska się pogłębia z każdym dniem.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jasiu !!!!! #2587278 | 178.42.*.* 23 wrz 2018 21:09

   Demokracja nie jest wyborem mniejszego zła gdyż w demokracji czy mądry czy głupi to tylko jeden. Mamy potem niespodzianki ,bo mądry nie poddaje się ocenie tłumu-plucie w twarz mu przeszkadza. Pozostaje więc selekcja negatywna.Nie zawsze najlepszy zwycięża

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. ... #2587262 | 83.28.*.* 23 wrz 2018 20:36

   Droga wyborco. Nie wazelinuj. Rzeczywiście w Żurominie to po twojemu "remont". Zobacz jak to zrobiły miasta sąsiednie pozyskując środki zewnętrzne. Sierpc przebudowa za 8 mln, Działdowo przebudowa bieżni 2,6 mln Brodnica przebudowa stadionu 4,55 mln Lidzbark przebudowa stadionu 4,7 mln i na pocieszenie dla wyborcy Rybno 700 tyś zł. Warto czytać i szukać. Zamiast trolowania polecam googlowanie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (100)