Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

LOT- LETNI OGRÓD TEATRALNY

2018-09-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 14:26:45)
Warsztaty zakończyły się występem przed pałacem Zamoyskich

Warsztaty zakończyły się występem przed pałacem Zamoyskich

Podziel się:

BIEŻUŃ\\\ Czy wakacje trzeba spędzać przed komputerem albo z komórką w ręku? Chyba niekoniecznie... Bieżuńska młodzież wybrała warsztaty teatralne, ich rezultat można było zobaczyć na początku września.

Przez siedem ostatnich dni wakacji bieżuńska młodzież miała okazję brać udział w teatralnej przygodzie. Stało się to dzięki Stowarzyszeniu Wagon Inicjatyw i Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bieżuniu , które przeprowadziły zajęcia teatralne, na których bardzo dużą rolę zwrócono na inwencję twórczą młodych ludzi.
- Chodzi głównie o to aby dać biorącym udział w zajęciach pełną swobodę twórczą- mówi prowadzący zajęcia Zbyszek Izdebski.
Oczywiście początkowe zajęcia to nauka podstawowych zachowań teatralnych, duży nacisk położono na wymowę, dykcję, mimikę, poruszanie się na scenie, czy zwracanie się do widowni. Nie zabrakło też muzyki, śpiewu i oczywiście własnych aranżacji.
- O to głównie chodziło - podkreśla Izdebski.
- Wystarczyło kilka dni aby młodzież poznała się wzajemnie i pokazała swoje ukryte talenty. Letni Ogród Teatralny to wzbicie się trochę wyżej niż akademia szkolna - dodaje Marzena Lorkowska.
A co na to młodzież?
- Uważam , że jest to wspaniałe przeżycie i świetna podstawa poznania czegoś nowego, a także przełamania pewnych barier które często towarzyszą występom – mówi Patrycja.
- Wydawało mi się, że nie poradzę sobie, okazało się że nie jest to prawdą - dodaje Filip.
Podsumowaniem całego projektu był krótki program słowno-muzyczny „Wolność Kocham Rozumiem”, który został wystawiony w pięknej scenerii zabytkowego parku i pałacu Zamoyskich przy licznie zgromadzonej publiczności, która dużymi brawami nagrodziła młodych artystów.
- Pięknie było patrzeć jak młodzież rozwija skrzydła i pięknie jak motyle wznosi się ponad siebie, swoje słabości, blokady i nieśmiałości. Dziękuje wam i wagonowej ekipie. Dziękujemy Wszystkim za pomoc, a w szczególności Andrzejowi Szymańskiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Bieżuń, Państwu Reginie i Włodzimierzowi Grześkiewiczom, Panu Jerzemu Wronowskiemu, Panu Robertowi Rochoniowi, Pani Małgorzacie Kraśniewskiej, bo bez waszego wsparcia trudno by było zrealizować ten projekt – podsumował program LOT Piotr Wlizło prezes stowarzyszenia Wagon Inicjatyw.

Wiesław Paszta

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pytający #2578201 | 37.248.*.* 11 wrz 2018 20:25

  Dlaczego w Bieżuniu nie ma ludzi którzy poprowadzą takie zajęcia? Nikt nie ma wykształcenia i nic nie potrafi?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Ile? #2578047 | 5.184.*.* 11 wrz 2018 16:44

   Dostali za zajęcia znakomici instruktorzy?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)