Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

BIEŻUŃ I OKOLICE NA PŁÓTNIE

2018-09-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 19:20:30)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\W bieżuńskim muzeum można zobaczyć obrazy 11 artystów, które powstały podczas II Międzynarodowego Pleneru Artystycznego "Bieżuńskie inspiracje- historia na wyciągnięcie ręki". Poplenerowy wernisaż odbył się w poniedziałek 10 września.

W Bieżuniu oraz w Brudnicach gościli artyści z Polski i Czech. Ich prace to pełna paleta różnorodnych technik i stylów. Wspólnym mianownikiem obrazów są bieżuńska architektura oraz otaczająca ją przyroda. Pomysłodawcami pleneru a zarazem mecenasami wystawy są Regina i Henryk Grześkiewiczowie z Bieżunia.
W II Międzynarodowym Plenerze Artystycznym "Bieżuńskie inspiracje- historia na wyciągnięcie ręki" wzięli udział: Marek Bałata-Kraków, Zdzisław Bazylewicz-Zielona Góra, Pavel Černošek-Břidličná Czechy, Grażyna Michalak-Bazylewicz-Zielona Góra, Michał Smółka-Poniatowa/Kazimierz Dolny, Małgorzata Kapłan- Warszawa, Grażyna Kołodziejczyk-Fabiańczyk- Częstochowa, Ewa Zięba-Mława, Baśka Trzybulska- Ciepłowody/Wrocław, Małgorzata Lazarek- Katowice, Joanna Rodowicz-Warszawa.
Poplenerowy wernisaż prac odbył się 10 września w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu.
Goście mieli okazję zobaczyć plon pracy jedenastu artystów, którzy gościli w naszym powiecie od 2 września. Autorzy prac chętnie prezentowali swoje dzieła i odpowiadali na pytania gości.
Podczas wernisażu odbył się kameralny, solowy koncert Marka Bałaty, który nie tylko maluje, jest również świetnym jazzowym wokalistą oraz kompozytorem.
Gościnnie na wystawie zaprezentowano dwie rzeźby: Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Peowiaka Henryka Krajewskiego, które powstały podczas pleneru zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żuromińskiej.
Tradycyjnie już, jak to w Bieżuniu przystało po części oficjalnej zaproszeni goście mogli skosztować bieżuńskich specjałów kulinarnych, wśród których nie mogło zabraknąć babki ziemniaczanej przygotowanej przez Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających jeszcze przez dwa miesiące. Obrazy, które znajdują się w bieżuńskim muzeum są przeznaczone na sprzedaż. Część z nich zarezerwowano już na wernisażu.

Kacper Czerwiński

W galerii zdjęć znajdują się również fotografie wykonane podczas podsumowania pleneru malarskiego, które odbyło się dzień wcześniej (9.09) w dworskim parku w Brudnicach
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. inspektor #2581250 | 83.9.*.* 15 wrz 2018 23:06

    Na płótnie można uchwycić głownie krajobraz kurników i chlewni. SYF

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz