Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

NARODOWE CZYTANIE W ŻUROMINIE

2018-09-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 19:22:58)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz kolejny Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie dołączyła się do akcji "Narodowego Czytania". W parku miejskim "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego czytali m.in. samorządowcy, nauczyciele, dziennikarze i lekarze.

Pierwsza edycja "Narodowego Czytania" odbyła się 8 września 2012 roku. Akcję zorganizował ówczesny prezydent Polski Bronisław Komorowski, a pomysłodawcą projektu była Agnieszka Celeda. "Narodowe Czytanie" ma na celu propagowanie znajomości polskiej literatury, przez publiczne odczytywanie fragmentów wybranych dzieł.
W tym roku para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zachęcali rodaków do wspólnego czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Akcja przez lata zyskała ogromną popularność. Podczas tegorocznej edycji "Narodowe Czytanie" odbyło się w prawie trzech tysiącach miejsc, w tym również w Żurominie.
Organizatorem akcji w Żurominie była Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna. Głośne czytanie fragmentów "Przedwiośnia" poprzedził występ "Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego". Grupa wspólnie z publicznością zaśpiewała patriotyczne pieśni. Ponadto biblioteka prowadziła akcję promocyjną "Daj drugie życie książce". Goście "Narodowego Czytania" mogli zabrać ze sobą książki przyniesione do biblioteki przez czytelników. Dzięki temu nieczytane już pozycje trafiły w nowe ręce.

Kacper Czerwiński


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB