Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

UWIĘZIONA NA BALKONIE

2018-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-13 15:45:01)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Starsza kobieta wyszła na balkon tylko na chwilę, żeby wywiesić flagę. Zapewne nie spodziewała się, że spędzi tam kilka godzin. Może nawet trwało by to dłużej, gdyby nie grupa młodzieży.

W piątkowy wieczór 7 września grupa młodzieży z Żuromina grała w „podchody”. „Urywali się” w jednej z bocznych ulic w pobliżu ulicy Targowej. W pewnym momencie usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że na balkonie jednego z domów jednorodzinnych stoi kobieta i nie może wejść do domu
- Ta pani nam powiedziała, że zatrzasnęły się drzwi balkonowe i nie może wejść do domu. Chyba mieszka sama, bo inaczej ktoś by jej pomógł- mówi 12- letnia Wiktoria- mówiła, że siedzi już na tym balkonie kilka godzin i jak nikt jej nie pomoże to będzie musiała tam nocować.
Dziewczyny nie odmówiły jej pomocy. Najpierw kobieta poprosiła, żeby poszły po jej znajomego, który mieszka kilka domów dalej. Zapewne liczyła, że on jej pomoże. Nie było go jednak w domu. Potem uczniowie poszli do sąsiada staruszki ale tam też nikogo nie zastały. Nie wiedzieli jak jeszcze mogą jej pomóc, więc wezwali straż pożarną
Strażacy odebrali zgłoszenie o godzinie 19:30. Jedno z okien domu było uchylone, dzięki czemu dostali się do środka, po czym otworzyli drzwi balkonowe . Kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB