środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

BIEŻUŃ BEZ URZĘDNIKA

2018-09-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-14 13:17:15)

Podziel się:

WYBORY\\\ W powiecie żuromińskim nie ma jeszcze kompletu urzędników wyborczych. Do wyborów samorządowych zostało już tylko 40 dni.

Według nowego Kodeksu Wyborczego w każdej gminie zostanie powołany urzędnik wyborczy. Do zadań takiego urzędnika będzie należeć przede wszystkim zapewnienie sprawnego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych. Urzędnicy będą musieli przygotować i nadzorować przebieg wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, przygotować szkolenia dla członków komisji, dostarczyć karty do głosowania odpowiednim komisjom. Takim urzędnikiem mogą zostać pracownicy administracji rządowej i samorządowej, jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych. Kandydaci muszą również posiadać wykształcenie wyższe. Nie mogą należeć do partii politycznych.
W powiecie żuromińskim w każdej gminie będzie jeden urzędnik wyborczy. Rekrutacja do naszych gmin idzie dość opornie. Do tej pory nie zgłosił się nikt na stanowisko urzędnika wyborczego w gminie Bieżuń. Pozostałe gminy już ich mają. Są nimi: w gminie Kuczbork Sylwia Falkowska, w gminie Lubowidz Krzysztof Dariusz Kościelny, w gminie Lutocin Krzysztof Szymański, w gminie Siemiątkowo Marzanna Kubińska, w gminie Żuromin Adrianna Safuryn.

Ewa Jabłońska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PKW #2580670 | 95.160.*.* 15 wrz 2018 07:57

    Małgorzata Danuta Markowska - Urzędnik Wyborczy w Bieżuniu. http://ciechanow.kbw.gov.pl/337_Wydarzen ia/1/25313_Wykaz_urzednikow_wyborczych_p owolanych_na_terenie_wlasciwosci_terytor ialnej_Delegatury_Krajowego_Biura_Wyborc zego_w_Ciechanowie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz