Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

HUTNIK WYGRYWA W ŻUROMINIE

2018-09-19 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-19 20:52:20)

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin przegrała przed własną publicznością z Hutnikiem Warszawa 1:2. Co więcej to rywale byli zespołem lepszym i zasłużyli na zwycięstwo. Wkra mogła odmienić losy meczu, miała swoje okazje, ale była nieskuteczna.

Już w pierwszej minucie spotkania Wkra Żuromin mogła, a w zasadzie powinna objąć prowadzenie. Otwarcie meczu przyniosło zagranie w pole karne do Jurija Hrushytskyiego, który na siódmym metrze był niepilnowany. Skrzydłowy Wkry uderzył zbyt lekko i wprost w ręce bramkarza zespołu z Warszawy. Hutnik odpowiedział w 12 minucie spotkania. Brzeziński obsłużył Szalę, a ten nie miał problemów z pokonaniem Marka Koczota. Co więcej po zdobyciu gola zespół Hutnika jeszcze bardziej zaatakował. Najpierw "zielono-czerwonych" od utraty gola uratowała poprzeczka, ale w 28 minucie spotkania w polu karnym Wkry sfaulowany został Bartłomiej Gołasiewicz. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Pracki i bez większych kłopotów podwyższył wynik spotkania. W pierwszej połowie żurominianie zbyt mało utrzymywali się przy piłce, notowali dużo strat, co nie pomagało budować skutecznych akcji w pogoni za Hutnikiem.
W drugiej odsłonie pojedynku mimo lepszej gry zespół Macieja Grzybowskiego nie był w stanie odrobić start. Żurominian było stać na jednego gola. W 86 minucie pojedynku Tomasz Kamiński ograł defensora warszawskiej drużyny i obsłużył wracającego do Żuromina po wyjeździe zagranicznym Bartosza Narewskiego. Ten ze stoickim spokojem uderzył piłkę tuż obok bramkarza rywali. Wkra zdobyła gola kontaktowego, ale na więcej zabrakło już czasu.