Niedziela, 22 września 2019. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

SLD: POTRZEBNY DOBRY GOSPODARZ

2018-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-28 13:36:39)

Podziel się:

WYBORY\\\ Żuromińskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jako pierwsze w powiecie zaprezentowały wszystkich kandydatów, którzy wystartują w wyborach samorządowych. Konferencja prasowa lewicy odbyła się w czwartek 20 września.

Potrzebny dobry gospodarz- pod takim hasłem ruszyła kampania wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Żurominie. Ugrupowanie zaprezentowało swoich kandydatów w ubiegły czwartek.
- Nie mamy gospodarza w mieście, wszyscy to widzimy- mówił kandydat SLD na burmistrza Żuromina Tomasz Budzich.
-Zaśnieżone chodniki, dziurawe drogi, pusta strefa ekonomiczna, do dzisiaj nic się nie dzieje- uzupełniał szef powiatowych struktur SLD Marek Budzich
-Zamiast 300 miejsc pracy, mamy 300 miejsc siedzących na stadionie- dodał Marek Budzich.
Tomasz Budzich podkreślał, że zależy mu na rozwoju miasta. Widzi stale wracający problem niewystarczającej liczby miejsc w przedszkolach i żłobku. Jako burmistrz chciałby zająć się remontem żuromińskiej oczyszczalni ścieków oraz rozbudową kanalizacji w gminie.
-Ważna jest też strefa ekonomiczna, mówiono wiele o poważnych negocjacjach, a nic z tego nie wyszło. Dla przykładu w tym samym czasie w Sierpcu powstały dwa nowe zakłady pracy- komentował Tomasz Budzich.
SLD jako pierwszy komitet w powiecie oficjalnie przedstawił wszystkich kandydatów startujących w tegorocznych wyborach samorządowych. Sojusz wystawił pełne listy do Rady Powiatu we wszystkich okręgach. Oprócz kandydata na burmistrza Żuromina spod szyldu SLD o fotel wójta Lutocina będzie ubiegać się Piotr Jakubowski. Partia wystawiła również kandydatów na radnych w Kuczborku, Bieżuniu i Siemiątkowie.
- Co najważniejsze i ciekawe, na naszych listach jest mnóstwo ludzi nie związanych z SLD, za co chciałbym podziękować. Są przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, harcerstwa, rolnicy, przedsiębiorcy- mówił Marek Budzich.
Na konferencji prasowej obecny był również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, który był pod wrażeniem żuromińskich list. Kandydatem SLD z powiatu żuromińskiego, który powalczy o mandat radnego województwa mazowieckiego jest Jerzy Kotarski z Bieżunia. Na co dzień weterynarz, a także doświadczony samorządowiec. Jak sam mówi ma za sobą już cztery udane starty w wyborach samorządowych.
- Jurek życzę ci, żebyś popadł w rutynę i wygrał kolejne- komentował lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
- Liczę na to, że będziemy współrządzili w kilku województwach- mówił Czarzasty
- Wierzę w tę listę i wierzę w Sojusz Lewicy Demokratycznej- podsumował przewodniczący.
Na co liczą lokalni działacze lewicy?
- Sukcesem będzie burmistrz, starosta i wójt w Lutocinie oraz radny w sejmiku. Idziemy po pełną pulę- stwierdził Marek Budzich

Kacper CzerwińskiKomentarze (168) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pula #2608741 | 5.173.*.* 24 paź 2018 22:25

  ,,Idziemy po pełną pulę" Wszyscy starsi pamiętają z młodości co za ich czasów znaczyła ,,PULA". Dla młodych. Bąk który się rozchodzil w okolicy a nie zostawal w spodniach. To tych dwoje polączylo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. SUKCES #2606245 | 5.173.*.* 19 paź 2018 19:42

  Czy sukcesem w Kruszewie jest budowa czterech chlewni w okolicy zamieszkania Pani!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. T #2606177 | 37.249.*.* 19 paź 2018 18:38

  Przeczytałem na facebooku ,że Pani Goliat chce w latach 2019-2013 wybudować sieć gazową w Żurominie i zacząłem się śmiać do rozpuku,bo najpierw trzeba ten gaz dociągnąć do Żuromina .Pani Goliat ten chwyt to odgrzewany kotlet ,równo 20 lat temu został wykonany projekt techniczny z pozwoleniem na budowę gazociągu do Żuromina od Sierpca,było to w czasach gdy w Żurominie rządził Burmistrz Szczerkowski i ten projekt jest w PGNIG .Więc niech Pani już nie powtarza cudzych pomysłów ,niech Pani coś sama wymyśli.Żegnam i życzę Pani otrzeźwienia w poniedziałek 22-ego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. STYPA #2606141 | 31.0.*.* 19 paź 2018 18:10

   Widział ktoś dziś ostatnie pożegnanie w starostwie i gminie.Nawet wiazanki były,wianków nie

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. do SS #2605824 | 31.0.*.* 19 paź 2018 13:53

    Ty jesteś doktor Mengle ? Wiesz ile ludzi uratowały , zazdrosny jestes bo jezdzisz CINKOcinko i tak śpiewasz.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (168)