Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

SLD: POTRZEBNY DOBRY GOSPODARZ

2018-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-28 13:36:39)

Podziel się:

WYBORY\\\ Żuromińskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jako pierwsze w powiecie zaprezentowały wszystkich kandydatów, którzy wystartują w wyborach samorządowych. Konferencja prasowa lewicy odbyła się w czwartek 20 września.

Potrzebny dobry gospodarz- pod takim hasłem ruszyła kampania wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Żurominie. Ugrupowanie zaprezentowało swoich kandydatów w ubiegły czwartek.
- Nie mamy gospodarza w mieście, wszyscy to widzimy- mówił kandydat SLD na burmistrza Żuromina Tomasz Budzich.
-Zaśnieżone chodniki, dziurawe drogi, pusta strefa ekonomiczna, do dzisiaj nic się nie dzieje- uzupełniał szef powiatowych struktur SLD Marek Budzich
-Zamiast 300 miejsc pracy, mamy 300 miejsc siedzących na stadionie- dodał Marek Budzich.
Tomasz Budzich podkreślał, że zależy mu na rozwoju miasta. Widzi stale wracający problem niewystarczającej liczby miejsc w przedszkolach i żłobku. Jako burmistrz chciałby zająć się remontem żuromińskiej oczyszczalni ścieków oraz rozbudową kanalizacji w gminie.
-Ważna jest też strefa ekonomiczna, mówiono wiele o poważnych negocjacjach, a nic z tego nie wyszło. Dla przykładu w tym samym czasie w Sierpcu powstały dwa nowe zakłady pracy- komentował Tomasz Budzich.
SLD jako pierwszy komitet w powiecie oficjalnie przedstawił wszystkich kandydatów startujących w tegorocznych wyborach samorządowych. Sojusz wystawił pełne listy do Rady Powiatu we wszystkich okręgach. Oprócz kandydata na burmistrza Żuromina spod szyldu SLD o fotel wójta Lutocina będzie ubiegać się Piotr Jakubowski. Partia wystawiła również kandydatów na radnych w Kuczborku, Bieżuniu i Siemiątkowie.
- Co najważniejsze i ciekawe, na naszych listach jest mnóstwo ludzi nie związanych z SLD, za co chciałbym podziękować. Są przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, harcerstwa, rolnicy, przedsiębiorcy- mówił Marek Budzich.
Na konferencji prasowej obecny był również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, który był pod wrażeniem żuromińskich list. Kandydatem SLD z powiatu żuromińskiego, który powalczy o mandat radnego województwa mazowieckiego jest Jerzy Kotarski z Bieżunia. Na co dzień weterynarz, a także doświadczony samorządowiec. Jak sam mówi ma za sobą już cztery udane starty w wyborach samorządowych.
- Jurek życzę ci, żebyś popadł w rutynę i wygrał kolejne- komentował lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
- Liczę na to, że będziemy współrządzili w kilku województwach- mówił Czarzasty
- Wierzę w tę listę i wierzę w Sojusz Lewicy Demokratycznej- podsumował przewodniczący.
Na co liczą lokalni działacze lewicy?
- Sukcesem będzie burmistrz, starosta i wójt w Lutocinie oraz radny w sejmiku. Idziemy po pełną pulę- stwierdził Marek Budzich

Kacper CzerwińskiKomentarze (156) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zgj #2605379 | 188.146.*.* wczoraj, 22:16

  Może któryś z radnych napisze kilka szczegółów o tajemniczym inwestorze z Otwocka? Zapewne na sesji była prezentacja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Misiek #2605376 | 178.42.*.* wczoraj, 22:11

  Pojawiają się tu tematy zastępcze, moze wrocimy do tego szlachetnego inwestora W Brudnicach

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sss #2605369 | 188.146.*.* wczoraj, 22:04

  Kiedyś do wypadów jeździły w szpitalu Polonezy i było dobrze! Po co kupują nowe Mercedesy karetki po 0,5 miliona? Moim zdaniem nie powinno się też wydawać na szpital przez ostatnie lata na sprzęt i unowocześnienie 22 miliony złotych . Powinni iść przykładem innych! Np następne dwa parki w mieście zrobić, albo trochę chodników i dróg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. M M #2605309 | 31.0.*.* wczoraj, 20:55

  Cienko widzę kandydatów SLD i PSL. Efekty ich działań doskonale widać na przykładzie Powiatowego Szpitala. Takie straty ... za chwilę nie będzie co reanimwac. I tacy ludzie pchają się do koryta a pomysłów brak...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Adam #2605250 | 37.248.*.* wczoraj, 19:43

  A czy prawdą jest, że Starosty Żuromińskiego Rzymowskiego z PSL syn po licencjacie zaczął pracować jako nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie ? A organem nadrzędnym szkoły jest Starostwo czyli "tata " Wie ktoś coś na ten temat, bo było by to mało przyzwoite - delikatnie mówiąc.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (156)