Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

ZIELONA MILA DLA OSKARA

2018-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-28 13:39:37)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Sprintem, truchtem, z kijami, czy na rowerze. Do wyboru dwie trasy pięć lub 10 kilometrów. Wszystkich jednak łączył wspólny cel. Tegoroczna edycja "Zielonej Mili" odbyła się dla Oskara Kwiatkowskiego.

To już piąta edycja tego sportowego wydarzenia. Jak co roku część wpisowego jest przeznaczona na cel charytatywny. W tym roku ponad 100 osób przekroczyło linię startu dla Oskara Kwiatkowskiego z Żuromina. Przypomnijmy, że u chłopca zdiagnozowano nadciśnienie płucne. Szansą dla Oskara jest zastosowanie terapii nowym, nierefundowanym lekiem. Selexipag jest podawany w tabletkach, miesięczna kuracja kosztuje około 15 tysięcy złotych. Żeby leczenie mogło przynieść oczekiwany efekt musi potrwać minimum rok. Rodzina oraz przyjaciele Oskara od kilku miesięcy prowadzą różne akcje, podczas których zbierane są pieniądze na jego leczenie.
Sportową rywalizację zwyciężyli goście. Najszybciej 10 kilometrów wśród kobiet pokonała Mariola Sudzińska z Olsztyna, jej czas to 45 minut i 34.74 sekund. Najlepszą biegaczką z powiatu żuromińskiego okazała się Katarzyna Kowal z Zielunia ( 52 minuty 43.74 sekundy). Wśród mężczyzn najlepszy czas miał Paweł Moskal z Kurzętnika ( 00:39:27.97). Najlepszym powiatowym biegaczem był Jarosław Gałka z Żuromina (00:42:09.38).
Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw."Zielona Mila" nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie partnerów, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Nadleśnictwo Lidzbark oraz firma "Courier". Patronem tegorocznej edycji był Marszałek Województwa Mazowieckiego. Na konto Oskara trafi ponad 800 złotych z wpisowego. Podczas imprezy biegacze składali datki również do puszki.

Kacper CzerwińskiKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB