Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

PO RAZ PIĄTY, RAZEM DO TRÓJSTYKU

2018-10-05 08:57:17 (ost. akt: 2018-10-05 08:58:42)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Ponad trzystu uczestników liczyła tegoroczna międzypokoleniowa sztafeta turystyczna „Razem do Trójstyku”. Impreza zakończyła się wspólnym piknikiem z zabawami i konkursami w Gościńcu Myśliwskim w Konopatach.

Od juniora do seniora, pieszo, rowerami, samochodami i autokarami. Z Górzna, Lidzbarka, Brodnicy, Lubowidza, Żuromina i jeszcze wielu,wielu ościennych miejscowości podążało ponad 300 uczestników V edycji spotkania „Razem do Trójstyku”.
Nieopodal Konopat znajduje się kamień, który wskazuje miejsce styku trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorksiego oraz warmińsko-mazurskiego.
To właśnie tam, w ubiegłą sobotę spotkała się międzypokoleniowa sztafeta turystyczna.
W tym roku odbyła się już piąta edycja tego wydarzenia, które ma na celu głównie integrację, wspólne wędrowanie, poznawanie walorów krajoznawczych i oczywiście promowanie zdrowego stylu życia.
Uroczystego otwarcia, które było przeplatane występami Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku nota bene najlepszej w województwie warmińsko-mazurskim dokonał Krzysztof Magdziak z Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie, któremu towarzyszyła Lucyna Kowalska z Urzędu Gminy Lubowidz oraz Piotr Wlizło ze Stowarzyszenia Wagon Inicjatyw. Głos zabrali również włodarze gmin: Górzno, Lidzbark, Lubowidz i Żuromin oraz starosta żuromiński.
Później wszyscy przemaszerowali na wspólny piknik do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach.
Tu na spragnionych czekało coś ciepłego w postaci grilowanej kiełbaski i kaszanki. Młodzież i dorośli mogli się sprawdzić w konkursie ekologicznym przygotowanym przez członków Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, pograć na boisku mini siatkówki, zatańczyć zumbę, a także sprawdzić swoje umiejętności na ścianie wspinaczkowej. Seniorzy i nie tylko mogli skorzystać z porad lekarskich, dietetyka czy fizykoterapeuty.
- Przyjechaliśmy z Brodnicy - mówi Konrad z szkoły nr 3 co prawda dopiero z Górzna na rowerach, ale jestem po raz drugi i tym razem namówiłem grupę koleżanek i kolegów do tej wyprawy i jest naprawdę fajnie - potwierdza cała grupa. Do spotkania za rok.

Wiesław Paszta

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB