Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

KOLEJNI INTERNETOWI OSZUŚCI

2018-11-08 13:28:52 (ost. akt: 2018-11-08 13:31:28)
Zrzuty ekranów oryginalnych wiadomości

Zrzuty ekranów oryginalnych wiadomości

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Nieznani sprawcy włamali się na internetowe konto jednego z mieszkańców Żuromina. Podszywając się pod właściciela wyłudzali pieniądze.

Już kilka osób złożyło oficjalnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczące oszustwa za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego.
Funkcjonariusze żuromińskiej policji wszczęli postępowanie w celu ustalenia sprawcy, bądź sprawców procederu.
Schemat w większości przypadków był ten sam. Pokrzywdzeni otrzymali od swojego znajomego prośbę o wysłanie numeru telefonu. Po jego odesłaniu otrzymywali SMS`a z kodem PIN. Oszust prosił o jego przesłanie tłumacząc, że bierze udział w konkursie, a wiadomość nic nie kosztuje.
W rezultacie rachunki pokrzywdzonych były obciążane różnymi kwotami. Jedna z pokrzywdzonych dostała informację, że kwota obciążenia rachunku wyniesie 368,75 złotych, inni 250 zł, a nawet 500 zł.
Prawdziwy właściciel konta o włamaniu dowiedział się od swoich znajomych, którzy zaczęli do niego dzwonić po otrzymaniu wiadomości za pośrednictwem komunikatora. Sprawę zgłosił policji.
- Podejrzewamy, że pokrzywdzonych może być nawet kilkadziesiąt osób- informuje komendant KPP Żuromin insp. Witold Lemański.
Nie wiadomo jeszcze, czy oszuści z premedytacją wybrali konkretnego użytkownika komunikatora internetowego. W tym wypadku włamano się na konto dyrektora jednej ze szkół z powiatu żuromińskiego. Sam fakt otrzymania wiadomości od osoby publicznej mógł uśpić czujność pokrzywdzonych. Więcej o sprawie w najnowszym wydaniu "Kuriera" (14.11.2018)

Kacper Czerwiński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AntyUrzędas #2619637 | 83.28.*.* 8 lis 2018 14:36

    Były dyrektor włamał się na konto obecnego dyrektora! Bareja wiecznie żywy

    ! - + odpowiedz na ten komentarz