środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

WYCIECZKA PO MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ

2018-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-14 14:40:57)
Dzięki patriotycznym barwom uczniowie byli widoczni z daleka

Dzięki patriotycznym barwom uczniowie byli widoczni z daleka

Podziel się:

INFORMACJE\\\ Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lutocinie odwiedziły ważne dla historii naszego regionu miejsca. Była to patriotyczna lekcja w terenie.

Uczniowie klas II i III Zespołu Szkół w Lutocinie wzięli udział w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nauczycielki: Danuta Pekról, Iwona Kaźmierczak i Danuta Bendig postanowiły pokazać swoim podopiecznym miejsca pamięci narodowej, które znajdują się na terenie powiatu. Pierwszym takim miejscem był cmentarz w Bieżuniu. – Odwiedziliśmy tam groby żołnierzy i złożyliśmy kwiaty – powiedzieli nam uczniowie, których spotkaliśmy w południe, 6 listopada, w żuromińskim parku. Tu grupa wraz z opiekunkami, wyposażona w biało-czerwone flagi i szaliki, zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego, a potem uroczyście złożyła pod Pomnikiem Ofiar II Wojny kwiaty i zapaliła znicze. Pamięć poległych za Ojczyznę uczczono wspólną minutą ciszy.
- Wykorzystaliśmy piękną pogodę, by zorganizować inną lekcję, w formie wycieczki. Była ona dla dzieci lekcją patriotyzmu – podkreśliła na koniec Pekról. Chwilę potem dzieci czytały wraz z nią napis widniejący na pomniku, a następnie udały się na cmentarz w Żurominie. Kolejnym punktem do odwiedzenia tego dnia była Izba Pamięci, znajdująca się przy żuromińskim technikum. W drodze powrotnej zatrzymano się przy pomniku powstańców w Jakubowie, a całość lekcji zakończyła się w lutocińskim parku pod tamtejszym Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny.

MMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB