Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

MAZOVIA PUNKTUJE W KOŃCÓWCE

2018-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 12:23:11)

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Żuromin była blisko wywiezienia jednego punktu z Mińska Mazowieckiego. Żurominianie dzielnie stawiali opór miejscowej Mazovii do 82 minuty spotkania. Od tego momentu gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wkra Żuromin do Mińska Mazowieckiego wybrała się dziesiątkowana. Tylko czternastu zawodników Miejskiego Klubu Sportowego w sobotni poranek zjawiło się na przed meczowej zbiórce. Powodem są kartki, kontuzje, a kadra zespołu z Żeromskiego 5 nie jest szeroka. Mimo tych osłabień „zielono-czerwoni” mogli zdobyć punkt w wyjazdowym meczu z Mazovią. Aż do 82 minuty utrzymywał się remis 1:1. Bramki te padły jeszcze w pierwszej połowie. Miejscowych na prowadzenie w 18 minucie wyprowadził rosły napastnik Michał Bondara, a dziesięć minut później do wyrównania doprowadził filigranowy skrzydłowy rodem z Ukrainy Yurii Hrushytskyi.
Niestety ostatnie osiem minut spotkania w Mińsku żurominianie będą chcieli szybko zapomnieć. W 82 minucie Michała Michalaka pokonał Janusz Nojszewski. Wprowadzony na boisko w 62 minucie gry pomocnik zaskoczył defensywę żurominian i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Wkra momentalnie zmieniła system gry. Chcąc odrobić starty przeszli do frontalnych ataków, ale to skończyło się niestety utratą gola numer trzy. Ponownie Janusz Nojszewski wpisał się na listę strzelców, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Michał Bondara. Wkra mimo niezłej gry wróciła do Żuromina bez punktu.