Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

NIESPODZIEWANE ROZMIARY ZWYCIĘSTWA PRZY MŁYŃSKIEJ

2018-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 12:38:03)

Piłka nożna /// Boruta Kuczbork zwycięska u siebie. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego pokonali faworyzowaną Narew Ostrołęka. „Boruciarze” pokonali zespół, który celuje w awans 4:2.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu 2018/2019 Boruta Kuczbork na własnym obiekcie mierzyła się z Narwią Ostrołęka. Reaktywowany przed dwoma laty klub z Ostrołęki ma spore ambicje. Już w pierwszym sezonie gry w B-klasie wywalczył awans na boiska Klasy A, a teraz jako beniaminek chcą zrobić kolejny krok. Na razie idzie im to mozolnie, ale ciągle są blisko czołówki.
Do Kuczborka przyjechali z jasnym planem. Boruta stawiła jednak duży opór. Dla gości był on na tyle duży, że nie potrafili sobie z nim poradzić. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego zagrali najlepsze spotkanie w rundzie jesiennej. Gra została nagrodzona trzema punktami. „Boruciarzy” objęli prowadzenie 28 minucie do siatki rywali trafił Dominik Stańczak. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą trafieniem Tomasza Jóźwiaka. Kluczowe dla losów spotkania były pierwsze minuty drugiej części gry. Boruta znakomicie weszła w drugą połowę. W ciągu sześciu minut zdobyła dwie bramki. Najpierw gola zdobył Jakub Szymański, a chwilę później drugim golem popisał się Dominik Stańczak. Na nic zdały się szaleńcze ataki rywali, na nic zdał się gol wprowadzonego na boisko Karola Sobotki w 65 minucie. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy za sprawą Macieja Szelugi w 73 minucie ustalili wynik spotkania na 4:2.

OM

Boruta Kuczbork – Narew Ostrołęka 4:2 (1:1)
Bramki: Stańczak 28, 53 min., Szymański 47 min. Szeluga 73 min. – Jóźwiak 44 min., Sobotka 65 min.