Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

LEPSI OD PŁOŃSKIEJ AKADEMII FUTBOLU

2018-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 12:44:53)

PIŁKA NOŻNA\\\ Wkra Bieżuń wciąż w czołówce ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówki”. Gracze Roberta Piotrowskiego pokonali Płońską Akademię Futbolu 2:3, dzięki czemu są o krok od liderujących zespołów. Swój kunszt znów zaprezentował M. Watkowski.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że Wkra Bieżuń wyjedzie z Płońska z kompletem punktów. Wprawdzie zespół Roberta Piotrowskiego prezentował się całkiem nieźle, ale to gospodarze w sposób umiejętny radzili sobie z ofensywnymi akcjami Wkry. Ponadto sami nie pozostali dłużni i atakowali bramkę Piotr Retkowskiego. W 35 minucie udało im się nawet zdobyć bramkę, która dała im prowadzenie w tym spotkaniu. Mateusz Rutkowski wpisał się na listę strzelców i PAF schodził na przerwę prowadząc. Po zmianie stron bieżunianie podkręcili tempo. Za sprawą lidera zespołu Macieja Watkowskiego w 50 minucie spotkania wyrównali stan gry, a już pięć minut później Karol Budzich wyprowadził bieżunian na prowadzenie. Co więcej to Wkra miała przewagę na boisku, a Watkowski mijał defensorów z Płońska. Stwarzał kolejne okazje, ale gorzej było ze skutecznością graczy z Bieżunia. W 80 minucie za to skuteczni byli miejscowi. Doświadczony Łukasz Barankiewicz pokonał Retkowskiego doprowadzając do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Macieja Watkowskiego. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry zdobył bramkę numer trzy dla gości i zapewnił tym samym triumf ekipie z Bieżunia. Wkra jest piąta w tabeli, ale ma tyle samo punktów co dwa poprzedzające ją zespoły. Trzy oczka natomiast bieżunianie tracą do zespołu z Pułtuska, który aktualnie zajmuje miejsce premiowane grą w barażach.

PAF Płońsk – Wkra Bieżuń 2:3 (1:0)
Bramki: Rutkowski 35 min., Barankiewicz 80 min. – Watkowski 50, 89 min. Budzich 55 min.