Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

INTERPELACJA BUDZICHA NA KONIEC KADENCJI

2018-11-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-15 12:52:15)
Marek Budzich zaproponował podniesienie kwoty stypendium

Marek Budzich zaproponował podniesienie kwoty stypendium

Podziel się:

WIADOMOŚCI\\\ Radny powiatowy Marek Budzich złożył podczas ostatniej sesji interpelację ws. podniesienia kwoty stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów.

Choć już nie będzie pełnił funkcji radnego, to jednak został do końca aktywny. Radny Marek Budzich podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego, która odbyła się 29 października, złożył wniosek o zwiększenie sumy przeznaczanej przez samorząd powiatu na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, uczącej się w szkołach zarządzanych przez powiat.
Jak powiedział, w nowej kadencji w radzie zasiadać będzie nie 17 a 15 radnych, dlatego środki na obsługę rady można będzie zaplanować w nieco mniejszej kwocie, niż dotychczas. Zasugerował więc, by powstałą wówczas różnicę przeznaczyć właśnie na zwiększenie sumy stypendium. – Proponuję zwiększenie obecnej kwoty 10 tys. zł do kwoty minimum 40 tys., a jeśliby zarząd ze swojej strony wygospodarował jeszcze 10 tys., myślę, że byłaby to odpowiednia kwota – powiedział Marek Budzich. Jego propozycja spotkała się z wstępną aprobatą starosty.

MM
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB