Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

PIERWSZY MECZ WIOSNY PRZEGRANY

2018-11-22 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-22 19:43:13)
Ostatnie spotkanie przy Żeromskiego do najlepszych nie należało

PIŁKA NOŻNA\\\Rozegrana awansem pierwsza kolejka rundy wiosennej nie przyniosła punktów żuromińskiej Wkrze. Podopieczni Macieja Grzybowskiego zostali rozbici przez zespół MKS Przasnysz 1:4. Honorowe trafienie zdobył Szymon Masiak.

Spotkanie z MKS Przasnysz dla żurominian mogło się rozpocząć znakomicie. Już w drugiej minucie gry Tomasz Więckiewicz był bliski uprzedzenie bramkarza gości, a tym samym realnej szansy na zdobycie gola. Niestety, sztuka ta nie udała się. W czwartej minucie to rywale cieszyli się z prowadzenie. Wybita piłka przez Dominika Stopczyńskiego wprost pod nogi Michała Pragacza sprawiła, że ten nie namyślając się długo oddał z 25 metrów celny strzał na bramkę Michała Michalaka. Mimo próby interwencji piłka znalazła się w siatce. W 13 minucie było już 0:2. Tym razem na bramkę żurominian pognał Kamil Olszewski i mimo próby zatrzymania go przez dwóch obrońców oddał strzał w długi róg bramki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pierwsza połowa w wykonaniu Wkry Żuromin była bardzo słaba. Wkra tylko kilka razy zdołała zagrozić bramce przeciwnika. Gorąco było natomiast pod bramką Michała Michalaka. Strzały Dominika Lemanka w sytuacji sam na sam i z rzutu wolnego minęły bramkę.
Drugą część gry lepiej rozpoczęli żurominianie. Podopieczni Macieja Grzybowskiego blisko byli bramki kontraktowej, kiedy to w 49 minucie Yurii Hrushytskyi huknął z dystansu piłka zatrzymała się na poprzeczce, a próbujący dobić strzał Szymon Masiak strzałem głową przeniósł piłkę nad bramką. Chwilę później dobrym dośrodkowaniem popisał się Krzysztof Dąbkowski, a całą akcję na prawym skrzydle zamykał Bartosz Narewski. Jego uderzenie głową zatrzymało się na słupku. Bezlitośni byli za to rywale. Kamil Rutkowski w 64 i Dominik Lemanek w 68 minucie nie mieli problemu z wykorzystaniem swoich okazji i w ten sposób podwoili stan swojego zespołu. Wkra zdobyła honorową bramkę w 83 minucie spotkania. Dobre podanie Mateusza Stopczyńskiego wykorzystał z zimną krwią Szymon Masiak. Teraz zawodników żuromińskiej Wkry czeka przerwa w rozgrywkach do gry w IV lidze wrócą w marcu po przepracowanym okresie przygotowawczym.

Wkra Żuromin – MKS Przasnysz 1:4 (0:2)
Bramki: Masiak 83 min. – Pragacz 4 min., Olszewski 13 min. Rutkowski 64 min., Lemanek 68 min.
Skład: Michalak – Dąbkowski, Stopczyński (Chojnacki), Żelazny, Gołębiewski – A.Narewski, B.Narewski (Stopczyński), Więckiewicz, Kamiński, Hrushytskyi - Masiak