Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

POTRĄCONY ROWERZYSTA TRAFIŁ DO SZPITALA

2018-11-28 00:37:59 (ost. akt: 2018-11-28 00:39:17)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\42-letni rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do żuromińskiego szpitala po tym, jak w piątek, 23 listopada, wjechał nagle pod samochód w Poniatowie. Nie wiadomo, jak długo potrwa jego hospitalizacja i jak poważne są obrażenia.

Do wypadku doszło na wyjeździe z Poniatowa. Jak poinformował nas naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego żuromińskiej policji, asp. szt. Jan Składanowski, rowerzysta jadący od Poniatowa w kierunku Żuromina, skręcił w lewo, by kontynuować swoją jazdę po ścieżce rowerowej w kierunku do Żuromina. Niestety, według jego relacji, opartej na wstępnych ustaleniach policji, nie zasygnalizował tego manewru, tylko wjechał na znajdujące się tam pasy, wskutek czego wpadł wprost pod jadący za nim samochód. Mężczyznę z obrażeniami ciała zabrano natychmiast do żuromińskiego szpitala.
Składanowski apeluje do wszystkich rowerzystów, by będąc uczestnikami ruchu drogowego przestrzegali wszystkich przepisów i zasad panujących na drodze. Chodzi mu zwłaszcza o nagminne przejeżdżanie rowerem po pasach, czego przecież robić nie wolno. – Rowerzyści przy przejściach dla pieszych powinni się zatrzymać, rozejrzeć, a po samym przejściu po prostu przejść. Tu nie jeździ się rowerem – mówi Składanowski.

MM

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Observator #2632989 | 78.11.*.* 28 lis 2018 16:13

    Trzy wozy strażackie przyjechały do potrąconego rowerzysty? Chłopaki chyba się bardzo nudzą i mają sporo budżetu do wykorzystania przed końcem roku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)