Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

POWIATEM NIEZMIENNIE RZĄDZI PSL

2018-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-29 20:58:21)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ W Starostwie Powiatowym przez kolejne 5 lat rządzić będzie znany od 4 lat tandem – starosta Jerzy Rzymowski i wicestarosta Ireneusz Rejmus. Wybrano ich podczas pierwszej sesji, która odbyła się 21 listopada.

Sesję prowadził radny senior Józef Stankiewicz, ale nim to nastąpiło, akty nadania wręczył wszystkim radnym szef powiatowej komisji wyborczej, sędzia Tomasz Mync. Potem, zgodnie z procedurą, każdy z 14 radnych obecnych na posiedzeniu złożył uroczyste ślubowanie. – Wolą wyborców dostaliście państwo mandat, by w imieniu społeczeństwa podejmować decyzje. Gratuluję – powiedział.
Na sesji nie pojawił się Michał Bodenszac, który dwa dni wcześniej na swoim oficjalnym profilu na Facebooku ogłosił, że zostaje w Urzędzie Gminy i Miasta w Żurominie jako zastępca burmistrz. Oznacza to, że teraz komisarz wyborczy wygasi jego mandat i wskaże następną osobę do rady. Kolejny wynik na liście WZU należał do Alicji Gajewskiej. Czy to ona złoży na kolejnej sesji ślubowanie, okaże się.
Następnie przystąpiono do wyboru władz powiatu na kolejną kadencję. Nad przebiegiem głosowania czuwała wybrana przez radnych komisja skrutacyjna w składzie: Ewa Naguszewska (PiS), Zbigniew Nosek (PBS) i Piotr Kwiatkowski (PSL).
W pierwszej kolejności wyłoniono przewodniczącego Rady Powiatu, którym został Mirosław Różański (PSL). Był jedynym kandydatem na tę funkcję, a zgłosiła go radna Joanna Zdzisława Olszewska-Firlej. Na 14 radnych, biorących udział w sesji, poparło go 13. Jedna osoba nie oddała na niego głosu.
Wiceprzewodniczącymi rady powiatu zostali: Janusz Welenc (PSL, otrzymał 14 głosów) i Tomasz Makuszewski (SLD, otrzymał 9 głosów). Zabierając głos Mirosław Rożański podkreślił, że postara się swoją pracą przekonać wszystkich do słuszności wyboru jego osoby na przewodniczącego.
– Wybory samorządowe się zakończyły. Uważam, że wszelkie niesnaski i animozje polityczne powinny iść do lamusa. Zaginamy rękawy i bierzemy się do wspólnej pracy, żeby udało nam się jak najwięcej inwestycji zbudować w sposób równomierny dla wszystkich gmin powiatu. Apeluję do włodarzy gmin o współpracę z nami – powiedział.
Janusz Welenc stwierdził, że powiat jest niejako jego dzieckiem.
– Wspólnota jest elementem samorządowym. W każdej dyskusji musi być podstawowy wyznacznik – dobro publiczne i dobro naszych mieszkańców. To cel przywodni – zaznaczył Welenc. Zapewnił, że jako wiceprzewodniczący rady będzie starał się łagodzić wszystkie te sytuacje, które będą wskazywały na to, że wspólnota mogłaby się rozpaść. Poinformował też, że będzie inicjował spotkania z prezydiami wszystkich rad gminnych, by móc wspólnie osiągać sukcesy w pracy samorządowej. Tomasz Makuszewski też podkreślił, że będzie robił wszystko, aby współpraca w radzie układała się w zgodzie i bez niesnasek.
Potem kandydaturę Jerzego Rzymowskiego (PSL) na starostę żuromińskiego zaproponował radzie powiatu Mirosław Rożański – nowo wybrany przewodniczący. Okazało się, że 12 radnych głosowało za jego wyborem.
– Wynik głosowania wskazuje na to, że obdarzyliście mnie większym zaufaniem, niż mogłem się spodziewać. To dobrze świadczy o naszej dalszej współpracy, ale i większe zobowiązanie dla mnie – powiedział po wyborze nowy-stary starosta Jerzy Rzymowski. Zadeklarował podejmowanie decyzji, które będą dobre dla rozwoju powiatu i dla mieszkańców.
Następnie radni głosowali nad zgłoszoną przez niego kandydaturą Ireneusza Rejmusa na stanowisko wicestarosty. W głosowaniu jego kandydaturę poparło 10 radnych. W dalszej części obrad członkami zarządu powiatu żuromińskiego zostało trzech radnych, którzy startowali w wyborach z list PSL i PiS – Ryszard Domżalski (11 głosów), Joanna Zdzisława Olszewska Firlej (11 gł.) i Zygmunt Liszewski (12 gł).

MM


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Japa #2640883 | 83.31.*.* 10 gru 2018 22:09

  No i pisowcom szczęka opadła. PSL dalej górą i jak widać rządzi a już co niektórzy stanowiskami się dzielili. No i trzeba czekać pięć latek. Czy to dobre? Tak bo ci do czego się dorwą wszystko spierdolą/ Jarek i banda / a ci tu powinni też wejść w nowe buty bo stare zelówki już są zdarte.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. obswrwator #2637761 | 217.99.*.* 5 gru 2018 19:14

   Ten jeden to już napchany nawet marynary nie zapiął .

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do Piotrek #2635958 | 199.249.*.* 2 gru 2018 21:02

   Spokojnie. to juz ustalone. Rysio idzie do Biezunia. Jak by miał odrobinę szacunku do wyborców nie blokował by etatu i aktualnego wójta zwolnieniem L4. Dziecinne podejscie do tematu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Piotrek #2634833 | 37.248.*.* 30 lis 2018 21:56

   Teraz jedną z ważniejszych decyzji jaką podejmą Radni powinno być stworzenie kierowniczego stanowiska dla kolegi Ryśka z Lutocina.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. ...../ #2634580 | 94.254.*.* 30 lis 2018 12:15

   Powiat ,twór, który jest tylko po to aby swoi mieli posady, potrzebna jest konkretna reforma administracji , ale to już inna bajka.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)