Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W SP SIEMIĄTKOWO

2018-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-29 21:02:47)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Społeczność szkolna w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała ,,Tydzień patriotyczny".

W ramach akcji realizowany był projekt: "Kto Ty jesteś? - Polak mały!", w którym uczestniczyło 60 uczniów. Przypomniano podczas niego wiadomości o symbolach narodowych, przedstawiono prezentację multimedialną ,,Symbole narodowe", a uczniowie różnymi technikami plastycznymi wykonywali symbole narodowe, którymi udekorowane klasy i korytarz szkolny.
Dodatkowo uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, a na lekcjach uczono się śpiewu hymnu narodowego.
Ważnym elementem programu było przypomnienie istotnych wydarzeń z historii Polski - od legend o ,,Lechu, Czechu i Rusie" poprzez wskazywanie granic Polski w różnych okresach na mapach Europy aż do prezentacji multimedialnej o stolicach naszego kraju (Gniezno, Kraków, Warszawa). Zwieńczeniem realizacji projektu był festiwal piosenki patriotycznej oraz quiz wiedzy o Polsce.
Jak informują nas organizatorzy, projekt spełnił swój główny cel, którym było wzbudzenie w młodym pokoleniu ducha patriotyzmu. Cieszył się też dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy godnie uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oprac. KC

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB