środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

JESIENNY BIEG O PUCHAR WÓJTA SIEMIĄTKOWA

2018-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-29 21:18:55)

Podziel się:

SPORT\\\ Prawie 200 biegaczy stawiło się w sobotę, 24 listopada, w Siemiątkowie, by wziąć udział w biegu na 10 kilometrów o puchar wójta gminy Piotra Kostrzewskiego.

Imprezę zorganizowano już po raz czwarty. Organizatorem biegu był klub sportowy Płock Biega No Age Limit oraz włodarz Siemiątkowa Piotr Kostrzewski, który – z racji tego, że jest z wykształcenia nauczycielem wychowania fizycznego i wcześniej uczył w szkole – stara się jak może propagować sportowy styl życia.
W tym roku wzięło w nim udział ok. 200 osób z województwa mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego. Biegacze przyjechali licznie m.in. z Płocka, Ciechanowa. Olsztyna, Warszawy, Rypina, Działdowa. Nie zabrakło też biegaczy z Gąbina, Słupna, Gradzanowa, Brodnicy, czy Sierpca.
Biegaczom nie przeszkadzała pogoda, ciężkie mgliste powietrze. Atmosfera była gorąca. Wśród biegaczy nie mogło zabraknąć organizatorów – biegł sekretarz urzędu Mirosław Różański, jak i pracownicy: Kamil Zgorzelski, Karol Rakowski, Michał Ciski, Jacek Ostrowski, Jerzy Bojarski, Anna Borowska, Monika Manista.
W konkurencji open mężczyzn zwyciężył Andrzej Rogiewicz z Grudziądza (czas 33:56), drugi był Khomych Hryhorii z Ukrainy (czas 34:19), a trzeci Paweł Moskal z Kurzętnika (czas 34:36).
Natomiast w konkurencji open wśród kobiet zwyciężyła Monika Kaczmarek z Łodzi (rocznik 1989, czas 37:26). Druga na mecie była Mariola Sudzińska z Olsztyna (czas 39:04), a trzecia Justyna Śliwiak z Ciechanowa (czas 41:34).
Najlepszymi mieszkankami gminy Siemiątkowo okazały się Monika Manista, Aneta Różańska i Anna Borowska.
W kategorii drużynowej najlepsi okazali się biegacze z KB TKKF Promyk Ciechanów, za nimi uplasowała się drużyna reprezentująca Sokół Bodzanów, potem Płock Biega No Agen Limit. Dalej znaleźli się biegacze z Gąbina, UG Siemiątkowo, Auchan Płock Team i TKKF Wiślanie Słupno.
Nagrody zwycięzcom wręczał sam fundator pucharu wójt Piotr Kostrzewski, wspólnie z reprezentującym sejmik Województwa Mazowieckiego radnym Konradem Wojnarowskim, starosta Jerzym Rzymowskim i wicestarostą Ireneuszem Rejmusem. Organizację biegu wsparła też europosłanka Julia Pitera, która także składała biegaczom gratulacje.
MMKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB