środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

MISTRZOSTWO BYŁO O KROK

2018-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-29 21:20:55)

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA \\\ Liceum Ogólnokształcące w Żurominie, mistrz powiatu, wicemistrzem rejonu ciechanowskiego w piłce nożnej. Podopieczni Andrzeja Morawskiego w finale ulegli LO z Płońska 1:3. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn.

Liceum Ogólnokształcące w Żurominie po raz trzeci z rzędu z dobyło tytuł Mistrza Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Podopieczni Andrzeja Morawskiego wyprzedzili ZSP Żuromin i ZSP Zielona.

W Hali Sportowej w Ciechanowie odbył się turniej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu rejonowym. Do rozgrywek przystąpiło sześć najlepszych drużyn z rejonu – pięciu mistrzów powiatowych oraz drugi zespół rejonu ciechanowskiego z racji ubiegłorocznego triumfu w zawodach zespołu z powiatu ciechanowskiego. Powiat żuromiński, po raz trzeci z rzędu, reprezentował mistrz z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie. Nasz zespół w grupie eliminacyjnej zajął drugą lokatę. W pierwszym meczu nieznacznie uległ zespołowi z Mławy, a w decydującym o wyjściu z grupy starciu pokonał ZS 2 Ciechanów. W półfinale nasi gracze nie dali szans zespołowi z Pułtuska wygrywając trzema golami. W finale, w spotkaniu nie tylko o prestiż, ale także o organizację przyszłorocznych zmagań żurominianie walczyli z zespołem z Płońska. Podopieczni Andrzeja Morawskiego byli o krok od znakomitego wyniku, ale końcówka spotkania zadecydowała o tym, że to płońszczanie ostatecznie cieszyli się z triumfu, a na szyjach naszych zawodników zawisły srebrne medale.
OM


Skład LO Żuromin: Jakub Karolewski (kapitan), Mateusz Dudek, Jakub Malinowski, Jakub Rudnicki, Robert Jesień, Paweł Olczak,: Michał Kowalczyk, Mateusz Wojtkowski, Daniel Stankiewicz, Kacper Szeluga, Artur Drążewski i Sebastian Nadolski.
Opiekun: Andrzej Morawski

Wyniki
Grupa A
ZS 2 Ciechanów – ZS 4 Mława 1:3
ZS 4 Mława – LO Żuromin 3:2
ZS 2 Ciechanów – LO Żuromin 1:2
Grupa B
ZSZ Pułtusk – LO Płońsk 2:2
LO Płońsk – ZS 1 Ciechanów 2:1
ZSZ Pułtusk – ZS 1 Ciechanów 3:2
Półfinały
LO Żuromin – ZSZ Pułtusk 3:0
ZS4 Mława – LO Płońsk 0:0 k. 2:3
O III miejsce
ZS 4 Mława – ZSZ Pułtusk 2:2 k. 2:3
Finał
LO Żuromin – LO Płońsk 1:3

Końcowa klasyfikacja
1. LO Płońsk
2. LO Żuromin
3. ZSZ Pułtusk
4. ZS 4 Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB