środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

RADOŚĆ ŻYCIA W RODZINIE

2018-12-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-03 15:20:34)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Pod takim hasłem 23 listopada, odbyła się w Żurominie konferencja, zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Fundacją „reGeneracja”. Spotkanie połączono z obchodami święta pracowników socjalnych.

Uczestnikami spotkania byli kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu żuromińskiego i ich pracownicy, dyrektorzy placówek oświatowych Gminy i Miasta Żuromin, dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Pomocy w Żurominie, Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie. Obecni byli także: burmistrz Gminy i Miasta Żuromin, radni Rady Miejskiej w Żurominie oraz uczestnicy projektu „Zasługujesz na więcej. Aktywizacja społeczno-zawodowa w gminie Żuromin i Kuczbork-Osada”. I właśnie założenia tego projektu aktywizacyjnego dla mieszkańców Żuromina i Kuczborka przedstawiła na początku prezes Fundacji „reGeneracja” Katarzyna Szmit. Głównym problemem, nad którym skupiono się w trakcie konferencji, były relacje rodzic-dziecko, dziecko-rodzic oraz prawidłowa komunikacja w rodzinie i w otaczającym środowisku. Mówiły o tym Sandra Brzeska- Zagroba - pedagog, terapeuta, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie oraz Joanna Anuszewska-psycholog, mediator, nauczyciel. Panie przekazały uczestnikom konferencji informacje i wskazówki w zakresie budowania odpowiedniej relacji i więzi z dzieckiem oraz wsparcia jego rozwoju.
Piątkowa konferencja połączona była z Dniem Pracownika Socjalnego, który przypada co roku 21 listopada. Jest to święto wszystkich pracowników, którzy na co dzień pracują na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Życzenia pracownikom ośrodków pomocy społecznej oraz wszystkim osobom pomagającym innym złożyli kolejno kierownik MGOPS w Żurominie Andrzej Wiśniewski, burmistrz Aneta Goliat oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Żurominie - przewodnicząca Barbara Michalska, wiceprzewodnicząca Halina Jarzynka oraz radny Leszek Łuczkiewicz.
MM
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB