Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

ARTUR ANDRUS BAWIŁ ŻUROMIŃSKĄ PUBLICZNOŚĆ

2018-12-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-06 14:25:18)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\Dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer odwiedził Żuromin. W spotkaniu wzięło udział prawie 100 osób.

Andrus w latach 1994–2017 był dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 RMF Classic, a od 2005 jest stałym gościem Szkła kontaktowego w TVN24. Jest Mistrzem Mowy Polskiej. W Żurominie przez ponad godzinę opowiadał zebranym anegdoty z własnego życia. Często były one związane z innymi sławnymi osobami, m.in. Marią Czubaszek, Andrzejem Poniedzielskim czy Stefanią Grodzieńską. Zebrani co chwilę wybuchali gromkim śmiechem.
Trwające 1,5 godziny spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a żurominianie i goście często wchodzili w dyskusję z dziennikarzem i zadawali mu pytania – a to o jego zainteresowania, a to o kontakty zawodowe, a to o jego doświadczenia z pracy w radiu i w telewizji. Nie zabrakło pytania o słynną „trójkową” piosenkę o karpiu, jaka powstała niegdyś przed świętami Bożego Narodzenia. Gość opowiada też, jak wygląda dziś polska scena kabaretowa, czy oglądał film Wojtka Smarzowskiego „Kler” i co o nim sądzi. Pytano go także o współpracę z Grzegorzem Miecugowem.
Na koniec uczestnicy spotkania mogli zrobić sobie z satyrykiem zdjęcie, kupić jego książki i poprosić o autograf. Wielu skorzystało z tej okazji.
- Dla mnie pan Artur Andrus to człowiek orkiestra, pełen niespożytej energii i pełen talentów- mówi organizatorka spotkania z nim, dyrektor PMBP w Żurominie Joanna Rakoczy. Cieszy się, że oferta bibliotecznych spotkań z ciekawymi ludźmi przyjęta została z ogromnym zainteresowaniem.
AO

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. m. #2638219 | 82.145.*.* 6 gru 2018 15:37

    Żałuję że nie wiedziałem o tym spotkaniu,nie siedzę non stop w internecie by na czas wyławiać takie perełki kulturalne. Pan Andrus to jeden z wielu moich ulubionych "kabareciarzy" ,szkoda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz