Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

UCZNIOWIE ILUSTROWALI PATRIOTYCZNE WIERSZE

2018-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-14 18:16:50)

Podziel się:

KONKURS\\\ 28 listopada w Szkole Podstawowej w Kuczborku-Osadzie odbył się gminny konkurs plastyczny „Wszystkie dzieci ilustrują wiersze o tematyce patriotycznej”.

Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było: rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych, zachęcanie do czytania. Intencją konkursu oprócz rozbudzania inwencji twórczej była edukacja i kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz propagowanie osiągnięć dzieci w ramach pokonkursowej wystawy. Miał charakter lokalny, a brały w nim udział dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu gminy.

Jak informują nas organizatorzy, uczniowie mieli w ciągu godziny wykonać prostą pracę dowolną techniką plastyczną, związaną z wysłuchanym wcześniej wierszem o tematyce patriotycznej. Wszystkie pracowały z wielkim zaangażowaniem. Efekty ich twórczości oceniło Jury, przyznając miejsca i wyróżnienia. W kategorii uczniów klasy I nagrodzono kolejno: Emilię Jastrzębską z SP w Zielonej (I miejsce), Kingę Stanek z SP w Zielonej (II miejsce), oraz Gabrielę Jończak z SP w Kuczborku i Anielę Kołodziejską z SP w Gościszce (obie III miejsce). Wśród drugoklasistów nagrody otrzymały: Małgorzata Stolarska z SP w Zielonej (I miejsce), Maria Wojnowska z SP z Zielonej (II miejsce) i Natalia Kacprzycka z SP w Kuczborku (III miejsce). Najlepiej spośród trzecioklasistów w konkursie wypadły: Gabriela Stolarska z SP w Chojnowie, Weronika Kołodziejska z SP w Sarnowie i Maja Szeluga z SP w Gościszce.
AO


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB