Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

PEWNE ZŁOTO MARIUSZA

2018-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-14 18:26:12)

Podziel się:

TRÓJBÓJ SIŁOWY \\\ Mariusz Grotkowski w roli faworyta przystępował do Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Faworyt nie zawiódł. Wynikiem 740 kilogramów wywalczył złoty medal oraz eliminację do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Od kilku lat zawody rangi Mistrzostw Polski w kategorii do 66 kilogramów w trójboju siłowym to tylko formalność. Faworyt do medalu z najcenniejszego kruszcu jest tylko jeden – Mariusz Grotkowski. Zawodnik pochodzący z Chamska nie zawodzi swoich kibiców. Do roli faworyta podchodzi z pokorą, a wyniki jakie osiąga pozostają nieosiągalne dla innych sportowców.
Tegoroczne Mistrzostwa znów padłu łupem Mariusza Grotkowskiego. Złoto zawisło na szyi mimo przeziębienia jakie dopadło naszego mistrza. Stąd też, zawsze krytyczny wobec swoich osiągów, Grotkowski nie był do końca zadowolony. Mariusz łącznie zaliczył 740 kilogramów. W przełożeniu na poszczególne konkurencje dało to następujące rezultaty – w wyciskaniu leżąc 210 kilogramów, martwy ciąg 270 kilogramów oraz 260 kilogramów w przysiadzie.
Mistrzostwa Polski były jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, na które oczywiście nasz trójboista wywalczył swój bilet.

Olgierd Markowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB