Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

WKRA ŻUROMIN W FINALE WOJEWÓDZKIM

2018-12-14 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-14 18:27:45)

Podziel się:

PIŁKA HALOWA \\\ Wkra Żuromin rocznik 2007 i młodsi w finale Mazowsza w turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Młodzi piłkarze wywalczyli awans podczas turnieju w Ciechanowie, gdzie pokonali miejscowy MKS oraz Tęczę Łyse.

Turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej to nowa inicjatywa. Jest to dopiero druga edycja tego halowego turnieju. W wielkim finale, który rozegrany zostanie w Warszawie w hali AWF i OSiR Bemowo weźmie udział 16 najlepszych drużyn w kraju. Po jednej drużynie z województwa. Młodzi piłkarze z Żuromina zrobili już pierwszy krok, aby wziąć udział w tym turnieju. Zagrają w finale województwa mazowieckiego wraz z pięcioma innymi mistrzami okręgów – Warszawa I, Warszawa II, Radom, Siedlce oraz Płock.
W finale na szczeblu okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego spotkały się trzy najlepsze drużyny piłkarskiej jesieni w rozgrywkach kategorii młodzik D2 – mistrz gr. I Wkra Żuromin, mistrz gr. II MKS Ciechanów, mistrz gr. III Tęcza Łyse.
Podopieczni Michała Osieckiego okazali się najlepsi odnosząc dwa zwycięstwa w przekonującym stylu. Wprawdzie pierwszy mecz młodzi piłkarze z Żuromina rozpoczęli bardzo nerwowo, ale z każdą minutą i kolejną dobrą akcją nabierali pewności siebie. W pierwszym spotkaniu pokonali oni po bramkach Miłosza Kamińskiego, Macieja Bessera i Filipa Jabłońskiego Tęczę Łyse 3:1, a drugim spotkaniu nie dali najmniejszych szans MKS-owi Ciechanów. Wygrali z gospodarzami 7:0, a aż pięć bramek w tym spotkaniu zdobył Oliwier Grajko, kolejne trafienia dołożyli Miłosz Kamiński i Wiktor Wujcik.
Etap wojewódzki rozegrany zostanie w Kozienicach.

Olgierd Markowski
Kadra: Michał Woźniak, Maciej Besser, Wiktor Wujcik, Szymon Kowalewski, Michał Miłosz, Marcin Krysiak, Oliwier Grajko, Filip Jabłoński, Miłosz Kamiński
Trener: Michał Osiecki

Wyniki
Wkra Żuromin – Tęcza Łyse 3:1
Wkra Żuromin – MKS Ciechanów 7:0
Tęcza Łyse – MKS Ciechanów 2:2

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB