Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

ULGI W PODATKU ZA EKOLOGICZNY OPAŁ

2018-12-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-17 18:44:38)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Żuromiński magistrat zaproponował, by podatnicy ogrzewający budynki paliwem ekologicznym, płacili mniejsze podatki. Propozycję przedstawiono radnym podczas ostatniej sesji, kiedy podejmowano decyzję o podwyżce opłat za śmieci.

Wzór dokumentów, w których wymieniano rodzaje paliwa, służące do opalania budynków, uzupełniono na wniosek radnego Andrzeja Supki, o pellet. – Jest to rodzaj opału ekologicznego – tłumaczył radny.
Wątpliwości w tej sprawie miał jednak radny Andrzej Staroń. – Mam pytanie, jeśli będę palił w zwykłym piecu pelletem, będzie mi przysługiwała ulga w podatku, czy nie? – dopytywał przed głosowaniem zmiany na wniosek Supki. Uznał, że nie powinno się dopisywać innych rodzajów paliwa ekologicznego do tych wymienionych już w uchwale (m.in. gazu czy pomp ciepła). Radni jednak przegłosowali wniosek formalny radnego Supki o rozszerzenie ilości rodzajów paliwa.
– Na tym etapie nie rozwiążemy tego, dopisując opalanie pelettem – uznał jednak Staroń i wniosku nie poparł, wstrzymując się w głosowaniu. – Samo posiadanie pieca na pellet nie jest warunkiem, na którym nam zależy, żeby było czyste palenie. To nie piec decyduje, tylko paliwo, które spalamy – mówił Staroń. – Ale my nie mówimy o piecach, ale o tym, co jest opalem – tłumaczył intencję wniosku sam Supko.
- Panie Andrzeju, wystarczy raz zajrzeć do pieca, żeby zobaczyć, czym się w nim pali. Nikogo się nie oszuka – skomentował radny Waldemar Bukowski jego wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób sprawdzić, czym palą mieszkańcy i czy deklaracje są adekwatne do stanu faktycznego.
Ostatecznie po dyskusji radny Staroń, podobnie jak pozostali, przyjął zmiany w uchwale o wzorze deklaracji podatkowej. Ale potem jeszcze raz zabrał głos. – Tak mi się nasunęło, że wymieniliśmy pellet, a zapomnieliśmy o piecach opalanych drewnem, słomą, gazem, brykietem drzewnym. Czym się rożni brykiet od pelletu. Jak ktoś pali małymi drobinkami, dostanie ulgę, ale dużym brykietem już nie. Czasem pośpiech jest dobry, ale przy łapaniu pcheł – powiedział.
AO


Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ekolog #2654831 | 31.0.*.* 3 sty 2019 20:55

  Japa nie pajacuj - zapytaj najpierw czym Pani Przewodnicząca pali w piecu ? to się pośmiejemy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Japa #2654111 | 83.28.*.* 2 sty 2019 22:34

   Pan radny Staroń sam pali śmieciuchem czym czynnie przyczynia sie do zatruwania atmosfery. Tym razem apel do Przewodniczącej Rady Miasta aby opublikowała radnych gminy , którzy jeszcze idą śladami Staronia i zatruwają miasto.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ona #2648652 | 109.243.*.* 22 gru 2018 22:12

   Szkoda że nie było nic o tym w obietnicach przedwyborczych . Zamiast ściągać z ludzi haracz za śmieci , lepiej zrobić porządek z Żuromińskim MONOPOLISTĄ jakim są ŻZK, ,ale cóż można zrobić jak jedna czy dwie kadencje jest sie prezesem czy vice w ŻZK, a kolejną w gminie przy korytku,albo oba na raz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Lolesław #2646348 | 109.243.*.* 18 gru 2018 19:08

   Lanie wody i bicie piany ,wiadomo ,że chodzi o pieniądze .Ktoś zarobi na piecach , ktoś na " ekologicznym opale i tyle w temacie.To samo dotyczy śmieci . kasa ,kasa,kasa. W 2010 roku wybuch wulkanu na Islandii wyrzucił tyle zanieczyszczeń do atmosfery co cała ludzkość przez 1000 lat i co ? zmieniło się coś ? Przejrzyjcie na oczy !

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. do JA #2646061 | 31.0.*.* 18 gru 2018 12:20

   Straż miejska to może grzecznie postać pod drzwiami aż zamarznie, a to czy ich wpuszczę czy nie zalezy tylko od moiego widzimisie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (13)