Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

ROZWIEWAŁ PRZEDWYBORCZE PLOTKI

2019-01-03 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-03 19:22:35)

Podziel się:

SAMORZĄD\\\ Dość długo trwała przedostatnia sesja siemiątkowskiej Rady Gminy, z uwagi na procedurę imiennych głosowań wszystkich przygotowanych uchwał. Była jednak też okazją do kilku wystąpień w sprawie przedwyborczych „plotek”.

W sprawie „nieprawdziwych” informacji, które pojawiały się w okresie przedwyborczym, głos zabrał dr Sławomir Fułek, który zaszczycił radnych swoja obecnością. – Poczułem się zobowiązany, żeby pewne sprawy wyjaśnić – rozpoczął. I dodał, że jeden z zarzutów, jaki usłyszał przed wyborami pod swoim adresem, dotyczył zakupu od gminy budynku pod prywatny ośrodek zdrowia za kwotę 50 tys. zł.
– To jest oczywistą bzdurą, bo rozsądnie myślący człowiek wie, że nie można kupić budynku bez wyceny rzeczoznawcy i za „umowne" pieniądze. Kwota ok. 50 tys. zł została przeze mnie wpłacona, ale jest to dopiero pierwsza rata – skomentował. I dodał, że kolejne raty zamierza wpłacać systematycznie.
Budynek, który kupił, niestety nadaje się do generalnego remontu.
– Jest pokryty eternitem, trzeba wymienić dach, jest też niedocieplony, okna są w fatalnym stanie, centralne ogrzewanie się sypie – wyliczał niezbędne remonty dr Fułek. I powiedział, że aby zainwestować musiał mieć pewność, ze go nikt za 5 lat z tego budynku nie wyrzuci.
- Doszliśmy z gminą i niektórymi radnymi do porozumienia, że ja ten budynek kupię, a gmina rozłoży mi płatność na raty – poinformował zebranych. I przekonywał, że zamierza w pomieszczenia inwestować, żeby budynek przyciągał wyglądem, a pacjenci byli zadowoleni.
- Były też jakieś zarzuty, że obiecywałem, iż będzie dużo specjalistów przyjmowało. Myślę, że jakość usług jest na wysokim poziomie. Niewiele jest przychodni, które mogą się poszczycić tym, ze mają na stałe aparat usg, spirometr, wykonywane są specjalistyczne konsultacje chirurgiczne i pulmonologiczne – mówił.
Obecnie w ośrodku zapisanych jest ok. 1.000 pacjentów, a żeby sprowadzić więcej specjalistów, musiałoby być zapisanych znacznie więcej osób. – To nie jest dużo, skoro gmina liczy ponad 3,5 tys. mieszkańców - powiedział.
Lekarz zapewniał, że będzie szukał nowego stomatologa, bo obecny wkrótce odchodzi.
– Budynek będzie rozbudowany, chcemy robić tu rehabilitację – zdradził pierwsze plany.
Przypominamy, że doktor został mieszkańcem Siemiątkowa, właśnie kończy budowę swojego domu. Jak zapewnił, kiedy tylko się do niego wprowadzi, zacznie remontować budynek przychodni.
AO

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Przeciwnik #2660690 | 5.173.*.* 11 sty 2019 12:36

  Uważam że niebawem zakończy sie sprawa w sądzie i do widzenia. A jak nie to po wakacjach referendum i do widzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2655519 | 83.31.*.* 4 sty 2019 20:46

  Jako mieszkaniec pytam ile i kiedy będzie wynosiła następna rata ,pierwsza 50000 tyś ,jakoś o następnych nikt nie wspomniał o kwocie .Fajne stwierdzenie doszliśmy do porozumienia z niektórymi radnymi i trzeba dodać z wójtem bo co no powie to tak głosują .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ale miny!!! #2654923 | 46.77.*.* 3 sty 2019 23:19

   To taka to Rada w Siemiątkowie? Co z taką miną można uradzić?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz