Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

BĘDĄ PERUWIAŃSKIE OSTATKI W MUZEUM

2019-01-07 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-07 18:26:16)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Bieżuńskie Muzeum Małego Miasta przygotowuje już tradycyjną imprezę ostatkową. Tym razem goście będą bawili się przy peruwiańskich rytmach.

Jak zwykle przygotowania do imprezy, które zaplanowano na 5 marca, rozpoczęto od szukania pomysłu na konwencję spotkania. Tym razem ustalono, że ostatki odbędą się w stylu peruwiańskim. I właśnie dlatego już 14 grudnia na zaproszenie ambasadora Republiki Peru w Warszawie Alberto Salas Barahony gościła w siedzibie ambasady przy ul. Starościńskiej 1 delegacja z Bieżunia. Kierownik Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu Jerzy Piotrowski w towarzystwie prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia Henryka Grześkiewicza oraz wiceprezesa Zbigniewa Dobrowolskiego złożyli propozycję zorganizowania kolejnych egzotycznych ostatków w Muzeum w Bieżuniu – tym razem poświęconych kulturze Peru. Jak poinformował nas Piotrowski, spotkanie, podczas którego ambasadorowi przedstawiono bieżuński projekt, jaki realizowany jest od 2007 roku, a który ma na celu prezentację różnych narodów, ich kultury i tradycji, odbyło się w ciepłej, przyjaznej atmosferze i zakończyło się wspólnym zdjęciem na tle flagi narodowej Peru.
Podczas spotkania udało się nakłonić gospodarza do objęcia przedsięwzięcia honorowym patronatem. Imprezie towarzyszyć będzie otwarcie wystawy fotogramów podróżnika Ryszarda Sobolewskiego zatytułowanej „Inti Raymi”, prezentujących wielkie inkaskie Święto Słońca.
Rozmowy przebiegły pomyślnie, a na zakończenie spotkania ambasador A. S. Barahona otrzymał drobne upominki w postaci książek prezentujących 600-letnią historię Bieżunia oraz foldery z ofertą Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB