Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

GMINA PRZEJMUJE SIŁOWNIĘ

2019-01-08 08:14:26 (ost. akt: 2019-01-09 10:03:28)
W 2013r. siłownia przeszła gruntowny remont, wzbogaciła się o sprzęt za ok. 30 tys. zł. Wciąż będzie wykorzystywany

W 2013r. siłownia przeszła gruntowny remont, wzbogaciła się o sprzęt za ok. 30 tys. zł. Wciąż będzie wykorzystywany

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Znajdująca się dotychczas w zarządzie Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej miejska siłownia zmienia zarządcę. Od teraz będzie podlegać pod wydział oświaty, kultury, promocji zdrowia i sportu żuromińskiego magistratu.

W związku z tym w statucie biblioteki trzeba było zmienić zapis, by już formalnie siłownia mogła funkcjonować pod skrzydłami nowego zarządcy. – Należy usunąć ze statutu zapis „organizowanie i upowszechnianie sportu, kultury fizycznej i rekreacji” – tłumaczyła 27 grudnia na przedsesyjnym wspólnym posiedzeniu komisji konieczność zmian dyrektor placówki Joanna Rakoczy.
- Planujemy zostawić siłownię na razie tam, gdzie jest. To pomieszczenie w piwnicy przy bibliotece. Ale ze wszech stron płyną uwagi, że jest to jakiś paradoks. Tak było, nie wiedzieć czemu siłownia funkcjonowała w ramach biblioteki – mówiła z kolei burmistrz Aneta Goliat. Jak dodała, na razie nie będzie ona likwidowana, bo oferuje usługi tańsze, niż konkurencja. – Chodzi tylko o przeniesienie prawne – dodaje Rakoczy.
Siłownia w tym miejscu istnieje już ponad 25 lat. W 2013 r., podczas uroczystego otwarcia placówki po wykonanym w niej remoncie wstęgę z ówczesnym burmistrzem Zbigniewem Noskiem przecinał Paweł Rabczewski, ciechanowski sztangista, wielokrotny mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów i medalista Mistrzostw Europy i Świata, olimpijczyk z Moskwy, a prywatnie ojciec Dody. Wtedy to oprócz remontu sali ówczesna dyrektor biblioteki Regina Kwiatkowska wystarała się w samorządzie o dotację w wysokości ok. 30 tys. zł na zakup nowego wyposażenia i sprzętu do ćwiczeń.

AO

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Regina #2658081 | 193.239.*.* 8 sty 2019 15:06

    czy ja dobrze rozumiem, że urzędnicy zamiast pracować będą ćwiczyć na siłowni w bibliotece? weźcie się do roboty

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)