Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

WSPÓLNE ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

2019-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-10 15:37:53)

Podziel się:

WYDARZENIA\\\ Po raz drugi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zorganizowano festiwal kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Przez ponad dwie godziny słuchano występów uczestników, a nastrój świąt udzielił się wszystkim.

Do szkoły w Zielonej, gdzie w świątecznej scenerii witał wszystkich dyrektor Czarek Ossowski, przyjechali m.in. starosta Jerzy Rzymowski, przewodniczący rady Gminy w Kuczborku Waldemar Skuza, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Adam Witkowski i prezes Banku Spółdzielczego w Żurominie Kazimierz Bulkowski. Przybyli rodzice, mieszkańcy Zielonej i okolic, by posłuchać kolęd i choć przez chwile przeżyć świąteczne uniesienia. To właśnie Ossowski jest inicjatorem festiwalu, który miejmy nadzieję przyjmie się do kalendarza szkolnych imprez.
- Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje więź między nimi i daje im poczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością – mówili prowadzący festiwal Małgorzata Żydlewska i Marcin Przywitowski.
W repertuarze występujących pojawiły się kolędy i piosenki śpiewane (m.in. Lulajże Jezuniu, Mario czy ty wiesz, Anioł Pasterzom mówił, Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Przybieżeli do Betlejem, A kiedy Wigilii przyjdzie czas, Święta w nas, Znak pokoju) i grane na instrumentach. A wszystkie te kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki śpiewali m.in. uczniowie szkół w Zielonej, Gościszce, Kuczborku, Sarnowie, Chojnowie, Syberii. Przyjechali też goście ze Szreńska i z Lipowica Kościelnego. Wystąpił również chór nauczycieli ZSP, a także Klub Seniora Zielenianki pod kierunkiem Jolanty Lipińskiej.
AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB