środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

GROZILI MIESZKAŃCOM, JEDNEGO POBILI

2019-01-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-25 12:39:18)

Podziel się:

NA SYGNALE\\\ Najpierw zdemolowali budynek mieszkalny, potem grozili jego mieszkańcom oraz pobili domownika. Na szczęście trzech napastników już zostało schwytanych i odpowie za rozbój.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 stycznia w Żurominie. – Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji, gdzie trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu, demolowało budynek mieszkalny – informuje rzecznik policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński.
Jak ustalono, pod osłoną nocy trzech sprawców wtargnęło na jedną z posesji. Najpierw wybili szyby w budynku wielorodzinnym, przy czym grozili jego mieszkańcom pozbawieniem życia i zdrowia. Jak uściśla rzecznik, kiedy jeden z mieszkańców odezwał się, napastnicy zaczęli go szarpać i okładać pięściami. Na szczęście rozbój nie trwał długo. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Szczęśliwie pobicie też nie okazało się mocno dotkliwe, niemniej agresorów czeka teraz kara. z art. 190§1 KK (kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona) grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Z art. 158§1 kk (udział w bójce) grozi kara pozbawienia wolności do lat 3,zaś z art. 288§ 1 kk (kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku) czyn podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
- Mężczyźni zostali zatrzymani, są prowadzone w tej sprawie czynności – kończy Łopiński.

AO

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB